Automaty 15 grudnia 2006

Petroni wygrywa w Maladze

Hiszpania. Włoch Fabio Petroni znokautował Nielsa Feijena 10-1 w finale ostatniego w tym roku turnieju z cyklu Euro Tour. W Maladze czterech Polaków znalazło się w finałowej "32", a Mariusz Roter zajął dobre dziewiąte miejsce.

Włoch Fabio Petroni znokautował Nielsa Feijena 10-1 w finale ostatniego w tym roku turnieju z cyklu Euro Tour. W Maladze czterech Polaków znalazło się w finałowej “32”, a Mariusz Roter zajął dobre dziewiąte miejsce.

Do Hiszpanii udała się silna, 9-osobowa polska reprezentacja z zawodnikami Contactu Kielce, świeżymi triumfatorami tegorocznej Polskiej Ligi Bilardowej: Radosławem Babicą, Mariuszem Roterem oraz Karolem Skowerskim.

Roter, zanim znalazł się w ostatniej szesnastce, pokonał między innymi… Michała Marcinkiewicza i Mateusza Śniegockiego, już w 1/32 finału. W walce o ćwierćfinał Polak nie sprostał Brianowi Beekersowi z Holandii i przegrał 6-10. Na 17. pozycji zawody ukończyli Marek Darek i Tomasz Kapłan.

Dzięki wygranej w Maladze Petroni awansował na czwarte miejsce w rankingu Euro Tour. Do miejsca na podium i wyprzedzenia Olivera Ortmanna zabrakło mu zaledwie 25 punktów (za zwycięstwo w każdym z siedmiu turniejów było 630 punktów). Klasyfikację wygrał Nick van den Berg przed Nielsem Feijenem.

Van den Berg nie pojawił się w Maladze i o mało co nie przypłacił swojej nieobecności spadkiem z pierwszego miejsca. Gdyby w finale Feijen ograł Petroniego, to właśnie drugi z Holendrów świętowałby sukces w klasyfikacji generalnej Euro Tour 2006.