Automaty 2 października 2006

Snooker w Zielonej Górze

W sobotę 30.09.2006 w klubie w Zielonej Górze odbył się turniej w randze dwóch gwiazdek z udziałem 14 zawodników. Turniej oczywiście był zaliczany do Polskiego Otwartego Rankingu Snookera

W sobotę 30.09.2006 w klubie w Zielonej Górze odbył się turniej w randze dwóch gwiazdek z udziałem 14 zawodników. Turniej oczywiście był zaliczany do Polskiego Otwartego Rankingu Snookera. Warto dodać, że wśród doświadczonych zawodników wystartowało 2 graczy nieklasyfikowanych, dla których ten turniej był pierwszym turniejem snookerowym w życiu. Pierwszy z nich, Jarosław Oleksy (Zielona Góra), przegrał z Markiem Bieławą 0:2, natomiast Michał Literski uległ z wysoko notowanym w rankingu PORS Marcinem Molskim również 0:2. Mając do dyspozycji trzy stoły, turniej odbył się w ciągu jednego dnia, planowo i bez opóźnień. W półfinałach spotkali się Jacek Kołecki z Michałem Bieławą, a także Adam Stefanów z Witkiem Siwko. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Michała, natomist w drugim meczu wygrał 3:1 Witek. W finale spotkali się Michał z Witkiem. Dodam, że Witek w drodze do finału pokonał zawodników wyżej notowanych i doświadczonych od siebie, m.in. Adama Stefanowa, a także Marcina Molskiego. Mimo całego dnia spędzonego przy stole, finaliści pokazali się z bardzo dobrej strony. Niespodzianką jest wynik meczu finałowgo – 3:0 dla Witka robi wrażenie, nie ujmując oczywiście postawie i grze Michała. Ostatecznie: I miejsce dla Witolda Siwko (Kłodawa), II dla Michała Bieławy (Zielona Góra), III miejsce dla Adama Stefanowa i Jacka Kołeckiego (Zielona Góra). Cała czwórka otrzymała puchary, pozostali zawodnicy wyróżnienia w postaci dyplomów.