Bukmacherka 5 sierpnia 2018

Wygrana Francji napędziła hazard

autor: PK
Zwycięstwo Francji w Mistrzostwach Świata w Rosji napędza wzrost hazardu. Tak sugerują dane z krajowego regulatora ARJEL.

Zgodnie z raportami ARJEL, ponad 1 miliard euro wydano na obstawianie w 12 serwisach z zakładami w tym okresie, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu do 847 milionów euro w pierwszym kwartale roku.

Oczywiste jest, że mistrzostwa świata w piłce nożnej są powodem tego wzrostu, ponieważ gracze wydali 382 mln euro za zakłady na mecze mundialu na różnych platformach internetowych.

Zwycięska droga Francji znacznie przyczyniła się do wzrostu liczby zakładów.

Francuski gigant gier hazardowych Française des Jeux (FDJ) ujawnił, że otrzymał 333 miliony euro w zakładach na mistrzostwa w swoich internetowych i stacjonarnych punktach.

Finał pomiędzy Francją i Chorwacją, który Francja wygrała 4:2, dostarczył 67 miliony euro dla całego sektora, a FDJ ustanowiło rekord w wysokości 32 milionów za zakłady na jeden mecz.

Poza wynikami finansowymi, ARJEL poinformował, że mundial przyczynił się do sprowadzenia wielu nowych graczy.

W ciągu kwartału utworzono 960 000 nowych kont graczy, a liczba aktywnych kont graczy wzrosła z 302 000 w drugim kwartale ubiegłego roku do 527 000 w 2018 roku.