Co jest nie tak z firmą 1XBET?

kategoriaBukmacherka autorMC data15.07.2019
Dziś redakcja Interplay chce poruszyć temat kontrowersyjnej firmy, jaką niewątpliwie jest 1XBET. W ostatnim czasie rosyjski bukmacher podpisał dwa duże partnerstwa z największymi klubami piłkarskimi świata.

1XBET to bukmacher pochodzący z Rosji. Firma powstała w 2007 roku, a od 2011 roku oferuje zakłady online. Bukmacher posiada licencję Curaçao, co pozwala na legalne ofiarowanie usług w 35 krajach. 1XBET nie ogranicza się tylko do tych krajów, firma chętnie oferuje swoje usługi w krajach, w których nie ma licencji – m.in. w Holandii. Oprócz zakładów bukmacherskich dostępne są także: kasyno, totalizatory sportowe, bingo czy gra Keno. Na stronie zarejestrowanych jest ponad 400 000 graczy.

1XBET oferuje bardzo dużo zakładów z różnych dyscyplin. Coraz więcej rynków pojawia się w esporcie. Firma posiada też transmisje online niektórych wydarzeń – głównie tenis i piłka nożna. Często dostępne są też relacje ze spotkań lig NBA czy NHL.

Strona internetowa tego bukmachera nie jest dostępna z polskiego IP. Oczywiście Internet jest pełen „lustrzanych”, alternatywnych adresów, które pozwalają na skorzystanie z usług tego bukmachera, ale jest to nielegalne zarówno w świetle polskiego prawa jak i regulaminu 1XBET (napisany najmniejszą możliwą czcionką), który mówi:

Users from the following countries will not be allowed to register on our website: United Kingdom, USA, Austria, Belgium, Bulgaria, Croatia, Cyprus, Czech Republic, China, Denmark, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Italy, Netherlands, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Iran.

Should the Betting Company discover that a customer is a resident of a country where gambling is prohibited by law, the Betting Company reserves the right to suspend a customer’s account activity by taking the following measures:

– Cancellation of bets

– Closure of the customer’s account. Money that has been deposited into the account will be refunded.”

Znaczy to ni mniej ni więcej, że jeśli już zarejestrujemy się na stronie nielegalnego bukmachera, to może on (ale nie musi, więc pełna dowolność – z tego, co piszą użytkownicy, to firma dość restrykcyjnie podchodzi głównie do graczy, którzy sporo wygrywają) anulować nasze kupony i zamknąć konta. Teoretycznie wpłacone środki zostaną zwrócone, ale jak informują gracze – bukmacher często wstrzymuje się z wypłatą wygranych i po prostu zamyka konta z nierozliczonymi jeszcze kuponami. Firma czasem ma problemy z płynnością finansową, co powoduje długi czas oczekiwania na wypłatę. Bukmacher oferuje też możliwość dokonania wpłaty przez kryptowalutę (m.in. bitcoin). Daje to ogromne możliwości prania pieniędzy (wplaty przez kryptowaluty są całkowicie anonimowe) i nie jesteśmy do końca przekonani, czy połączenie nielegalnego w wielu europejskich krajach bukmachera i wpłat przez kryptowaluty jest dobrym rozwiązaniem.

W lutym 2019 firma 1XBET została ukarana kwotą 400 tys. euro za udostępnianie domen internetowych na rynku holenderskim bez posiadania lokalnego zezwolenia. Również Dania podjęła kroki, by zablokować strony 1XBET.

Pomimo wielu kontrowersji, 1XBET posiada wiele patronatów i jest sponsorem wielu drużyn. Ostatnio firma opublikowała informację o sponsoringu Liverpool FC, chwilę wcześniej pojawiła się informacja, że 1XBET został globalnym partnerem FC Barcelony. Na liście sponsorowanych drużyn znajdują się też: Serie A, Totteham Hotspur, Cardiff City, Nigeria Professional Football League, Nigeria Football Federation, FC Astana, Hell Raisers oraz Cascade. Firma współpracuje także m.in z AGames, co pozwala na oferowanie gier na stronie 1XBET. W tym roku bukmacher został także oficjalnym partnerem turniejów Confédération Africaine de Football (CAF).

1XBET znany jest także w środowisku z kradzieży streamów. Zagraniczne strony donoszą, że w zakładach tego bukmachera pojawiały się relacje z meczów, które pochodziły z innych stron internetowych. Bukmacher nakładał jedynie znak wodny i dodawał reklamy, a później udostępniał stream jako swój.

Na niektórych stronach publikujących rankingi bukmacherów, 1XBET znajduje się na szarym końcu. Na jednej z nich, na 217 opinii, posiada aż 78% ocen „zła”, a tylko 14% ankietowanych oceniło bukmachera na „wyśmienicie”.

Przytoczmy więc niektóre opinie (z ostatnich kilku dni), potwierdzające to, co napisaliśmy:

They are for sure Russian Scammers you can’t sue them but if you are lucky and want to withdraw your money don’t ever think you will run out with over than 500$ from them or you will get ban, They are focusing on Advertising and Piracy films, They will ask you for Documents over 10 time, all you can do is to withdraw your input money and a small amount of money like 2x of your funds

Easy to deposit, but they’ll make you write 100 emails to them saying the same thing before letting you withdraw…if you’re lucky.

I won the game but they show me lost. I send them proof and my screenshot but they reply me I am wrong. Any how they told you they are right. I mailed them many times but they provide me wrong result every time. After that I realize that they are big fraud.”

They took my money from my account after marathon KYC. After KYC was done they make accusation for multi accounting. I have only one account. After that they didnt provide any evidence and they didnt respond to my emails. They robbed me.

They will post their watermark ads all over streams and interrupt streams with loud obnoxious ads.

To tylko niektóre z wielu opinii o tym bukmacherze. Jak to możliwe, że 1XBET pomimo tak negatywnych opinii podejmuje współpracę z tak znanymi klubami? Czyżby właściciele klubów nie zwracali w ogóle uwagi na to, z kim podpisują umowę?

udostępnij na facebooku
udostępnij na twitterze
MC 15.07.2019
    ]