List PIGBRiB do Ekstraklasy i PZPN

kategoriaBukmacherka autorBB data12.06.2019
Polska Izba Gospodarcza Branży Rozrywkowej i Bukmacherskiej wystosowała list do PZPN i Ekstraklasy S.A. w którym pisze, że wymienione instytucje pobierają horrendalnie duże opłaty za korzystanie z wyników meczów piłkarskich. Zdaniem Izby takowe postępowanie wyżej wymienionych podmiotów jest nieuzasadnione.

Polscy bukmacherzy już wielokrotnie próbowali rozmawiać o powyższym problemie z Ekstraklasą S.A. i PZPN, ale zawsze negocjacje kończyły się fiaskiem. Władze Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz przedstawiciele piłkarskie Spółki nie chcieli słyszeć o ządnym kompromisie, a rozmowy kończyli w ten sposób, że nikt nie jest zmuszany do podpisywania umów. 

Tym razem sprawą zajęła się nowo powstała PIGBRiB, której będzie przewodził prof. Witold Modzelewski z Instytutu Studiów Podatkowych. W imieniu bukmacherów apeluje on do Ekstraklasy S.A. i PZPN o rozsądek. Jako główne powody podaje: 

– Wyniki piłkarskie są informacją publiczną, z której mogą skorzystać wszyscy ludzie z dostępem do Internetu, gazet o tematyce piłkarskiej albo telewizora. 

– PZPN i Ekstraklasa pobierają opłaty za dostęp do wszystkich wyników, w tym siatkówki, koszykówki, tenisa itd. 

– PZPN i Ekstraklasa pobierają opłaty od bukmacherów bez uwzględnienia 12% podatku, co powoduje jeszcze większe straty. 

Opisaną sprawą zajmuje się już Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który próbuje stwierdzić, czy PZPN i Ekstrakalsa S.A. nie wykorzystują pozycji dominującej w negocjacjach.

udostępnij na facebooku
udostępnij na twitterze
BB 12.06.2019
    ]