Nowy kandydat na Ministra Finansów

kategoriaOgolna autorMC data30.05.2019
Marian Banaś nowym kandydatem na ministra finansów. "Potrzebny ktoś z jądra PiS" - mówi informator Money.pl

Portal Money.pl podaje, że najpoważniejszą kandydaturą na nowego ministra finansów w miejsce Teresy Czerwińskiej jest obecnie wiceminister z tego resortu Marian Banaś. Według informatora portalu, prezes PiS Jarosław Kaczyński miał zareagować śmiechem na medialne doniesienia związane z pozostałymi kandydatami. Do tej pory mówiło się o kandydaturze Jacka Sasina, powrocie do resortu byłego wiceministra Pawła Gruzy (obecnie wiceprezesa KGHM), a także o awansie podsekretarza stanu Leszka Skiby.

Jak informuje Money.pl:

Po wpadce z tzw. techniczną minister finansów nie można już eksperymentować. Musi być ktoś zaufany, kto na miesiąc przed wyborami nie powie, że może zabraknąć pieniędzy na "piątkę Kaczyńskiego".

Tak więc wiceprezes KHGM ma niewielkie szanse na zmianę stanowiska. Mówi się tylko o awansie Banasia, który jest z jądra PiS i ma ogromne doświadczenie.

Kim jest Marian Banaś? Obecnie pełni stanowisko szefa Krajowej Administracji Skarbowej, czyli "zbrojnego ramienia fiskusa". To ono odpowiada za wyszukiwanie i zatrzymywanie przestępców skarbowych, mafii vatowskich, nielegalnych kasyn. Funkcję szefa KAS sprawuje jako wiceminister finansów.

Do resortu przyszedł w 2015 roku, ale był tam już wcześniej za pierwszego rządu PiS. Przed objęciem szefostwa KAS kierował służbą celną.

Ze środowiskiem PiS związany jest od lat. Jeszcze w latach 90. doradzał Antoniemu Macierewiczowi, gdy ten był szefem ministerstwa spraw wewnętrznych. Później przeszedł do Najwyższej Izby Kontroli, gdzie pracował razem z Lechem Kaczyńskim.

Źródło: Money.pl – KLIK

udostępnij na facebooku
udostępnij na twitterze
MC 30.05.2019
    ]