Kasyno 12 kwietnia 2019

PartyPoker usuwa konta botów

autor: MC
Właściciel PartyPoker należący do GVC Holdings potwierdził, że jego zespół ds. wykrywania oszustw pokerowych zamknął między grudniem 2018 r. a marcem 2019 r. aż 277 kont-botów, co doprowadziło do odzyskania prawie 735 000 USD (562 000 GBP / 652 000 EUR).

Boty są programami komputerowymi stworzonymi do gry przeciwko ludzkim przeciwnikom lub innym programom, co daje niektórym graczom niesprawiedliwą przewagę.

PartyPoker poinformowało, że jego specjalistyczny zespół ds. wykrywania oszustw pokerowych, składający się z grupy byłych profesjonalistów pokera, którzy są wyposażeni w niezbędną wiedzę i doświadczenie do zbadania podejrzanych działań, był kluczowym czynnikiem, który pomógł w zamknięciu kont. Od początku grudnia ponad 75% zamknięć kont nastąpiło po wykryciu oszustwa przez nowy zespół, dodał operator.

Zespół ds. wykrywania oszustw pokerowych pozostaje „małym, oddanym zespołem PartyPoker, mimo że ostatnio przyjął do swojego grona kolejnych pracowników” – powiedział rzecznik GVC Holdings.

Gracze zostali zaproszeni do bezpośredniego skontaktowania się z zespołem, jeśli wykryją podejrzane działania przy stołach online, a PartyPoker zobowiązał się do zbadania wszystkich zgłoszonych klientów. Operator dodał, że podejrzane działania mogą wiązać się z potencjalną zmową między dwoma lub większą liczbą graczy, lub z wykorzystaniem botów lub innego zabronionego oprogramowania zaprojektowanego w celu zapewnienia graczom nieuczciwej przewagi.

Dwa lata temu nie mielibyśmy takich możliwości, ale dziś jestem pewien, że przy wykorzystaniu profesjonalnego zespołu i narzędzi, będziemy mogli odpowiednio zająć się ludźmi próbującymi grać wbrew zasadom.” – powiedział Ambasador PartyPoker, Patrick Leonard.

Boty przeniknęły również do innych sektorów, w tym do sprzedaży biletów. Rząd Zjednoczonego Królestwa, pod naciskiem lobbystów z branży muzycznej i rozrywkowej, rozważa egzekwowanie surowszych sankcji wobec operatorów botów, które pozwalają na zakup biletów na rozchwytywane imprezy czy koncerty, a następnie odsprzedają je po zawyżonych cenach na stronach internetowych.

Źródło: KLIK

Dodaj komentarz