Przychody z hazardu na Ukrainie mogą wynieść 200 milionów dolarów

kategoriaOgolna autorBB data28.10.2019

Według ocen Ministerstwa Finansów na Ukrainie zysk z hazardu dla państwa w skali roku może przynieść aż 5 miliardów hrywien, a to w przeliczeniu na amerykańską walutę wynosi 192,8 milionów dolarów. 

Minister finansów Oksana Markarova w wywiadzie dla internetowego serwisu informacyjnego „Lewy Bank” powiedziała, że ​​całkowite przychody będą zależeć od specyfiki rynku. Jej zdaniem jednak nawet w najgorszej opcji do skarbu państwa powinno trafić około 200 milionów dolarów.

Wszystko zależy od tego, jaki ostateczny model hazardowy zostanie przyjęty. Według naszych ostrożnych szacunków powinniśmy zyskać od 5 do 9 miliardów hrywien – powiedziała Markarova.

Na początku tego miesiąca do ukraińskiego parlamentu trafiła ustawa, która mówi o tym, że automaty do gier hazardowych będą mogły trafić do kasyn i pięciogwiazdkowych hoteli. W przypadku obiektów w Kijowie ubiegające się o licencję pensjonaty będą potrzebowały 200 pokoi. Jeśli chodzi o inne miasta, liczba ta będzie wynosiła 150 pokoi.

Zmiany w prawie hazardowym na Ukrainie sprawią, że mniej podmiotów otrzyma licencję, a poza tym zostanie wprowadzony system weryfikacji zarządzany przez krajowy urząd skarbowy. Warto przypomnieć, że ustawa o grach hazardowych została zatwierdzona przez ministrów i prezydenta Wołodymyra Żeleńskiego, który powiedział, że ma nadzieję, iż nowe przepisy przyczynią się do rozwoju turystyki w kraju. I raczej przypuszczenia prezydenta się spełnią, ponieważ pieniądze zebrane z podatków od hazardu zostaną wydane na sport, opiekę zdrowotną i kulturę.

Wszystko wskazuje na to, że rząd ukraiński wreszcie ureguluje prawo hazardowe, co powinno przynieść wiele korzyści. Przede wszystkim hazard na Ukrainie znowu będzie w pełni legalny, co nie miało miejsce w ostatniej dekadzie. Zyska na tym wiele osób, bo nie tylko ukraiński sport, ale także turystyka, która jest coraz ważniejszą gałęzią zarobku dla Ukraińców.

udostępnij na facebooku
udostępnij na twitterze
BB 28.10.2019
    ]