Sazka składa ofertę na przejęcie kontroli nad OPAP

kategoriaBukmacherka autorMC data09.07.2019
Sazka Group, czeski gigant gier i loterii, zaproponował 2,06 mld euro, aby uzyskać pełną kontrolę nad greckim operatorem gier OPAP.

OPAP jest grecką firmą organizującą i prowadzącą gry losowe. Ma siedzibę w Atenach. Firma przez wiele lat miała monopol na usługi hazardowe. OPAP posiada wyłączne prawa do organizowania i zarządzania loteriami liczbowymi i grami zakładów sportowych w Grecji. W 2013 r. prywatyzacja spółki została zakończona poprzez sprzedaż pozostałych 33% udziałów państwa w programie inwestycyjnym Emma Delta.

Sprzedaż akcji wyceniana jest na 9,12 EUR za akcję, Sazka chce nabyć 67% akcji OPAP. Czeska firma posiada już pośrednio 33% udziałów w OPAP za pośrednictwem Emma Delta, firmy, w której jest większościowym udziałowcem z 66,7% akcji.

Oferta zakupu obejmuje również wszelkie nowe akcje OPAP, które mogą zostać wyemitowane w wyniku programu reinwestycji dywidend, który został zatwierdzony w maju przez doroczne walne zgromadzenie greckiego operatora w 2019 roku. Gdyby transakcja się zakończyła się sukcesem, przejęcie stanowiłoby największy dobrowolny branżowy zakup w Grecji od ponad dziesięciu lat.

W ofercie przetargowej Sazka oświadczył, że ​​nadal będzie koncentrować się na utrzymaniu obecności operatora na rynku greckim.

Oferta Sazka Group wymaga zatwierdzenia przez Hellenic Capital Market Commission (HCMC). Sazka i OPAP nie mają jeszcze informacji, kiedy transakcja może dojść do skutku.

Jesteśmy przekonani, że dzięki naszemu ciągłemu wsparciu i aktywnemu zaangażowaniu w biznes, pomożemy dostarczyć znaczącą wartość wszystkim udziałowcom OPAP”, powiedział prezes Sazka, Karel Komárek. „Obecnie dążymy do zwiększenia naszego udziału w OPAP i chcemy dać obecnym akcjonariuszom możliwość realizacji wartości zgromadzonej przez lata”.

OPAP potwierdził również ofertę Sazka Group w oświadczeniu: „OPAP ogłasza, że ​​otrzymał propozycję od Grupy Sazka. Zgodnie z grecką ustawą o przejęciach, OPAP wyznaczy doradcę finansowego, a zarząd oceni ofertę i wyda opinię po zatwierdzeniu memorandum informacyjnego przez HCMC.

W momencie pisania tego tekstu akcje OPAP są sprzedawane po 9,66 EUR każda. Cena otwarcia wynosiła 9,59 EUR.

udostępnij na facebooku
udostępnij na twitterze
MC 09.07.2019
    ]