Zakaz reklamy hazardu w Hiszpanii?

kategoriaBukmacherka autorBB data22.05.2019
Pełniący obowiązki Rzecznika Praw Obywatelskich w Hiszpanii, Francisco Fernández Marugán wzywa do wprowadzenia krajowego zakazu reklamy hazardu.

Hiszpański rynek gier hazardowych online odnotował wzrost przychodów brutto o 26% w 2018 roku odnośnie do roku poprzedniego. Dla Francisco Fernández Marugána tez wzrost jest niepokojący, ponieważ uważa, że hazard rosprzestrzenia się w sposób niekontrolowany. 

Rzecznik praw obywatelskich w Hiszpanii jest zdania, że hazard powinien być traktowany jako kwestia zdrowia publicznego. Tym samym chce, by przepisy prawne w większym stopniu ograniczały możliwość reklamowania hazardu. A nawet całkowicie zakazały promowania gier hazardowych online. 

– Zjawisko rozpowszechniania gier hazardowych bez kontroli jest bardzo niebezpieczne. Zwłaszcza dla małoletnich graczy, którzy są podatni na uzeleżnienia. Hazard można porównać do palenia papierosów albo zażywania narkotyków – powiedział Francisco Fernández Marugána.

Samo stanowisko Marugana nie jest początkiem debaty nad hazardem w Hiszpanii, ponieważ już w listopadzie ubiegłego roku odbyła się konferencja w tym temacie. Co więcej coraz więcej europejskich krajów rozważa wprowadzanie tego typu zakazów. 

udostępnij na facebooku
udostępnij na twitterze
BB 22.05.2019
    ]