Bukmacherka 12 sierpnia 2019

1xBet zamknął stronę w Wielkiej Brytanii

autor: BB
Jeden z najbardziej kontrowersyjnych bukmacherów na świecie, 1xBet zamknął swoją stronę w Wielkiej Brytanii, po tym jak "Sunday Times" opublikował wyniki śledztwa na temat naruszeń prawa, których dopuścił się rosyjski operator.

Rosyjski bukmacher działał na terenie Wielkiej Brytanii we współpracy z dostawcą platformy FSB Tech. Od piątku angielscy gracze na stronie 1xBet widzą jednak wiadomość, która nie pozostawia żadnych wątpliwości: – "Strona obecnie nie jest dostępna". Oczywiście taka informacja wywołała obawy u niektórych użytkowników, ale tych uspokaja FSB Tech, który twierdzi, że nikt nie musi się bać o swoje dane i pieniądze. Z drugiej jednak strony dostawca oprogramowania zaznacza, że reguluje swoje sprawy z rosyjskim gigantem w branży hazardowej. 

Brytyjski tygodnik o profilu społeczno-politycznym już wielokrotnie opisywał sprawę 1xBet. Artykuły dotyczyły m.in. tego, że rosyjski operator miał w swojej ofercie m.in. walki kogutów i zawody sportowe niepełnoletnich zawodników. Poza  tym dziennikarze "Sunday Times" podkreślali, że bukmacher został ukarany za umieszczanie nielegalnych reklam na swoich witrynach. Co więcej rosyjska firma miała prowadzić tzw. "kasyno pornhub", w którym przedstawiana była kobieca nagość. 

Początkowo 1xBet reagował na oskarżenia, o których pisali dziennikarze "Sunday Times". Rzecznik rosyjskiego bukmachera twierdził, że wszystkie domniemane wady wynikały z błędów zewnętrznych partnerów. Co więcej firma hazardowa zobowiązała się do zbadania wszystkich reklam, które podobno umieszczała wbrew prawu… Ostatecznie jednak w większości przypadków skończyło się na obietnicach. 

Problemy 1xBet w Wielkiej Brytanii nie są wielkim zaskoczeniem dla ekspertów branży hazardowej. Raczej można było się ich spodziewać, po tym jak rosyjski bukmacher został ukarany kwotą 400 tys. euro za udostępnianie domen internetowych na rynku holenderskim bez posiadania lokalnego zezwolenia. Co więcej również Dania podjęła kroki prawne, by zablokować strony rosyjskiego bukmachera.

Co ciekawe pomimo wielu kontrowersji, 1xBet jest patronem i sponsorem wielu popularnych drużyn sportowych. W tym m.in. FC Barcelony i Liverpoolu. Poza tym na liście sponsoringowej rosyjskego giganta znajdują się również: Chelsea, Serie A, Totteham Hotspur, Cardiff City, Nigeria Professional Football League, Nigeria Football Federation, FC Astana, Hell Raisers oraz Cascade. 

Bez wątpienia przyszłość umów z angielskimi klubami w obliczu obecnych wydarzeń wydaje się mocno zagrożna. Z całą pewnością ich ewentualne rozwiązanie nie będzie prostą sprawą, co akurat nas nie dziwi. Dziwło nas bardziej to, że tak duże marki, jak Liverpool czy Chelsea zdecydowały się na współpracę z 1xBet, ponieważ rosyjski bukmacher od bardzo dawna stąpał po cienkim lodzie nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także w innych krajach.

3 thoughts on “1xBet zamknął stronę w Wielkiej Brytanii

Dodaj komentarz