2 legalne, 7 nielegalnych
W dwu barach na terenie Bytomia celnicy namierzyli siedem nielegalnych automatów do gier.
W dwu barach na terenie Bytomia celnicy namierzyli siedem nielegalnych automatów do gier. W jednym z nich ustawiono 5 automatów, ale tylko jeden był zarejestrowany, natomiast w drugim znajdowały się 4 automaty, ale też tylko jeden legalny. Urządzenia, opisane jako zabawowe, faktycznie służyły do gier hazardowych. Wprawdzie automaty nie wypłacały wygranej, ale robiła to „pod stołem” obsługa lokalu, która również prowadziła ewidencję wypłat. Nieobciążone żadnymi podatkami zyski z urządzania gier hazardowych trafiały więc w całości do kieszeni nieuczciwego właściciela wszystkich siedmiu automatów.
Nielegalne automaty zatrzymano i przewieziono do magazynu depozytowego Izby Celnej.
Organizatorowi nielegalnych gier, oprócz konfiskaty maszyn, grozi wysoka grzywna.
Elżbieta Gowin, Rzecznik prasowy, Izby Celnej w Katowicach
Więcej Automaty
Duże wyróżnienie dla serii Miss Joker autorstwa Promatic. Nominacja w konkursie „Teraz Polska”
Wielkimi krokami zbliża się XXXVI edycja Konkursu „Teraz Polska”. Po raz kolejny wyróżnione zostaną krajowe podmioty, które dostarczają jakościowe produkty i usługi. Wśród nominowanych do prestiżowego Godła „Teraz Polska” znalazła się seria gier Miss Joker, stworzona przez Promatic - polską firmę z sektora GameTech producenta automatów, gier i zaawansowanych systemów…