2 legalne, 7 nielegalnych
W dwu barach na terenie Bytomia celnicy namierzyli siedem nielegalnych automatów do gier.
W dwu barach na terenie Bytomia celnicy namierzyli siedem nielegalnych automatów do gier. W jednym z nich ustawiono 5 automatów, ale tylko jeden był zarejestrowany, natomiast w drugim znajdowały się 4 automaty, ale też tylko jeden legalny. Urządzenia, opisane jako zabawowe, faktycznie służyły do gier hazardowych. Wprawdzie automaty nie wypłacały wygranej, ale robiła to „pod stołem” obsługa lokalu, która również prowadziła ewidencję wypłat. Nieobciążone żadnymi podatkami zyski z urządzania gier hazardowych trafiały więc w całości do kieszeni nieuczciwego właściciela wszystkich siedmiu automatów.
Nielegalne automaty zatrzymano i przewieziono do magazynu depozytowego Izby Celnej.
Organizatorowi nielegalnych gier, oprócz konfiskaty maszyn, grozi wysoka grzywna.
Elżbieta Gowin, Rzecznik prasowy, Izby Celnej w Katowicach
Więcej Automaty
Local content w branży gier na pieniądze. „Nie ścigamy się o to, kto sprytniej rozliczy podatek. Konkurujemy jakością produktu i stabilnością”
W kwietniu rząd zainaugurował projekt "Local Content. Z korzyścią dla Polski". Jego celem jest zwiększenie udziału polskich firm we wspieraniu poszczególnych segmentów gospodarki. Jak natomiast to wygląda w kontekście branży gier na pieniądze? O tym w rozmowie z Interplay.pl opowiedział Piotr Fedak, prezes Promatic Group - polskiego producenta automatów i…