2 mln 281 tys. zł podatku od gier na automatach w I kwartale

kategoriaAutomaty autorMC data21.06.2019
Biuro prasowe Ministerstwa Finansów poinformowało, że w I. kwartale 2019 roku wartość zadeklarowanego podatku od gier na automatach wyniosła 2 mln 281 tys. zł, a w całym zeszłym roku 1 mln 805 tys. zł – poinformowało PAP biuro prasowe Ministerstwa Finansów.

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. od drugiej połowy 2018 r. systematycznie rozwija działalność w zakresie gier na automatach w salonach gier na automatach. W związku z tym wartość zadeklarowanego podatku z tytułu gier na automatach w salonach gier na automatach w 2018 r. wyniosła 1,805 mln zł, natomiast w pierwszym kwartale 2019 r. osiągnęła już poziom 2,281 mln zł – poinformowało biuro prasowe Ministerstwa Finansów. 

Ministerstwo Finansów nie prowadzi obecnie prac legislacyjnych nad zmianą ustawy o grach hazardowych. Aktualnie dokonywana jest ocena efektów wszystkich rozwiązań wprowadzonych do ustawy o grach hazardowych ustawą nowelizacyjną z dnia 15 grudnia 2016 r. w aspekcie zarówno spodziewanych, jak i rzeczywistych jej skutków we wszystkich obszarach. Dopiero dokonany, kompleksowy przegląd ich funkcjonowania pozwoli na ocenę zasadności podjęcia nowych działań – dodano. 

Biuro prasowe Totalizatora Sportowego poinformowało, że obecnie działa 40 salonów gier na automatach. 
Do końca wakacji planujemy podwojenie tej liczby. Nowe salony będą powstawać na terenie całej Polski – przekazało biuro prasowe. Dodano, że działa 600 automatów do gier w salonach.

Spółka, pytana o wyniki finansowe z tytułu gier na automatach, napisała, że „znajdować się będą w sprawozdaniu finansowym”.

Totalizator Sportowy w połowie maja poinformował, że podpisał umowę na dostawę terminali EGM. Chodzi o automaty do gier: – Została podpisana następna z umów na dostawę terminali EGM. Trwają obecnie negocjacje z kolejnymi dostawcami tych urządzeń – przekazał wówczas TS. 

Totalizator Sportowy wprowadza gry na automatach w oparciu o znowelizowaną ustawę o grach hazardowych, realizując monopol państwa w tym zakresie. Spółka w ubiegłym roku ruszyła z salonami gier na automatach w ramach programu pilotażowego. 
Na początku kwietnia TS poinformował, że ponad 6 mld zł wyniosła ubiegłoroczna sprzedaż wszystkich produktów oferowanych przez Totalizator Sportowy; w 2017 r. było to 5,6 mld zł. Łączna wartość wszystkich wpłat do budżetu w ub.r. wyniosła ponad 2 mld zł. 

1 kwietnia 2017 r. weszła w życie znowelizowana ustawa o grach hazardowych. Nowela gruntownie zmieniła ustawę z 2009 roku oraz wprowadziła silną kontrolę państwa w obszarze gier na automatach. Zgodnie z ustawą m.in. automatami do gier zarządza Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, który jest spółką Skarbu Państwa. 

Źródło: Polska Agencja Prasowa 

udostępnij na facebooku
udostępnij na twitterze
MC 21.06.2019
    ]