Automaty 4 września 2018

Ader powrócił na scenę hazardową

autor: user_5762
Znany amerykański inwestor, Jason Ader, zdecydował się powrócić do branży hazardowej.

Zapewnił sobie akcje Playtech Plc warte 100 mln dolarów notowane w indeksie FTSE250 na London Stock Exchange.

Transakcji dokonał fundusz hedingowy Springowl, który należy do Adera. Specjalizuje się on w inwestycjach koncentrujących się na nierentownych przedsiębiorstwach notowanych na giełdzie i wywiera presję na ład korporacyjny w celu podjęcia poważnych zmian strukturalnych.

Nie inaczej jest i teraz. Wg „The Times” Springowl naciska na zarząd Playtech, aby ten pozbył się zbędnych aktywów korporacyjnych lub aby dokonano dalszej, bezpośredniej sprzedaży przedsiębiorstwa trudniącego się technologiami gier hazardowych.

Co dolega Playtech? Przede wszystkim poprzez ograniczenia wynikające z restrykcji na rynku azjatyckim oraz przez zmieniające się otoczenie prawne w Europie, firma odnotowała spadek cen akcji o prawie 50 procent. To wszystko w przeciągu ostatniego roku… 

Dodatkowo są tarcia wewnątrz inwestorów, którzy chcą zmiany prezesa i oponują ponownemu wyborowi na to stanowisko Alana Jacksona.

Warto zarazem dodać, że Ader i jego fundusz w przeszłości sprzedali bwin.party Entertainment do GVC Holdings. Mieli też wpływ na restrukturyzację korporacyjną Amaya Inc (Legacy The Stars Group Inc).

Swoją drogą, w Playtech zachowują spokój, gdyż upatrują swojej szansy w zliberalizowanym rynku w Stanach Zjednoczonych. To między innymi dlatego mianowano Iana Penrose’a na stanowisko dyrektora wykonawczego, który ma kierować strategią w Ameryce Północnej.

fot. Casinos.org

Dodaj komentarz