Kasyno 26 września 2022

Akcje kasyn w Makau rosną w związku z planami przywrócenia e-wiz

Najbardziej kojarzone z hazardem miasto w Azji, Makau, już niedługo ma wznowić wydawanie wiz elektronicznych. Zezwolenie na chińskie wycieczki grupowe na przełomie października i listopada spowodowało wzrost akcji kasyn na giełdzie, jakiego nie było od pół roku.

Duże wzrosty największych operatorów

Wskaźnik “Bloomberg Intelligence” dotyczący sześciu licencjonowanych operatorów kasyn w Makau wykazał w poniedziałek rano ogólny wzrost o ponad 10%. Najwyższy wzrost zanotowało RFI Sands China. Mowa o nawet 16%, do 2,61 dolara za akcje. Warto jednak dodać, że inne firmy, jak SJM Holdings i Wynn Macau wzrastały o 14% i 10%.

Analitycy uważają, że wiadomość o e-wizach pojawiły się… wcześniej niż oczekiwano. JPMorgan zauważa, że ruch ten jest najbardziej znaczącym złagodzeniem restrykcji od czasu ponownego otworzenia granicy Makau z Chinami dwa lata temu.

Ten ruch powinien złagodzić tarcia związane z podróżą do Makau, a także zasygnalizować wielu osobom, że podróże tam nie niosą żadnego ryzyka – powiedział jeden z analityków firmy. Dodał jednocześnie, że brak e-wizy był jednym z najczęstszych powodów “odpychających” od wizyt w tym regionie. Co ciekawe wycieczki grupowe do niedawna stanowiły aż 25% chińskich odwiedzin w Makau!

Powrót do poziomu sprzed pandemii zajmie dużo czasu

Najważniejsza administracyjnie osoba w Makau, Ho lat Seng ogłosił w weekend, że e-wizy i wycieczki zorganizowane zostaną przywrócone po rozmowach z rządem centralnym Chin. Takie oferty zostały zawieszone od stycznia 2020. Wszystko oczywiście przez pandemie koronawirusa. Wiadomość o e-wizach może przynieść masowe wzrosty. Już w czwartym kwartale 2022 roku mowa o odrobieniu 25-30% “strat koronawirusowych”. Z kolei na koniec przyszłego roku spodziewanych jest odrobienie nawet 85%!

tagi:Makau

Dodaj komentarz