Automaty 27 października 2018

Albania uchwaliła zakazy

autor: PK
Parlament Albanii uchwalił ustawy, które zakazują zakładów online i zakazują innych form hazardu od końca tego roku.

Zakaz wejdzie w życie 1 stycznia i nastąpi po krucjacie prowadzonej przez rząd, której celem jest walka z nałogiem, zmniejszając zagrożenie związane z ustawianiem meczów w sporcie i ochroną finansów domowych.

Ustawodawstwo wymusi zamknięcie salonów automatów i punktów bukmacherskich na obszarach mieszkalnych. Po 31 grudnia gry hazardowe będą ograniczone do wyznaczonych obszarów turystycznych, takich jak kasyno hotelu pięciogwiazdkowego w stolicy Tiranie.

Loteria narodowa będzie nadal funkcjonować, ale wszystkie witryny hazardowe online zostaną zdelegalizowane, w tym jedyny obecny podmiot prawny, Bastarena, który jest w części własnością brata premiera Ediego Ramy.

Przed głosowaniem, które zostało przyjęte jednogłośnie, Rama, były koszykarz, powiedział: – Prowadzimy frontalną wojnę ze złem zakorzenionym głęboko w naszym społeczeństwie na przestrzeni lat.

Rama powiedział, że zostanie utworzona specjalna grupa zadaniowa, która zamknie wszystkie witryny hazardowe online, które będą nadal działać w tym kraju. – Mogą ciągle zmieniać adresy, a my będziemy je zamykać – stwierdził.

Przedstawiciele firm bukmacherskich zobowiązali się do walki z zakazem i ubiegania się o odszkodowanie.

Albańczycy podobno wydali 132 mln euro na hazard w 2017 r., co stanowi wzrost o 10% rok do roku. To robi wrażenie, gdyż przy populacji poniżej trzech milionów i PKB Albanii wynoszącym 12,7 mld dolarów, Albania uchodzi za jeden najbiedniejszych krajów w Europie.

Dodaj komentarz