Ogolna 4 kwietnia 2023

Allwyn rozpoczyna współpracę z Vodafone

autor: Mateusz Mazur
Przyszły brytyjski operator loterii - Allwyn podpisał umowę z gigantem telekomunikacyjnym Vodafone. W ramach współpracy, firma telekomunikacyjna zostanie partnerem technologicznym firmy Allwyn. 

Allwyn współpracuje z Vodafone

Vodafone skupi się na zapewnieniu nowego, mobilnego podejścia do brytyjskiej loterii, ulepszając tym samym istniejącą infrastrukturę. Z drugiej strony, Allwyn zobowiązał się do wspierania sprzedawców detalicznych w trakcie dziesięcioletniej kadencji.

Poza tym, Vodafone w ramach umowy umieści loterię w swoich UK data centres i zapewni Allwyn łączność sieci rozległej (WAN) ze swoimi biurami.

Rola technologii cyfrowej

W takich słowach współpracę z Allwyn komentuje Nick Gliddon, dyrektor biznesowy Vodafone w Wielkiej Brytanii – Rozumiemy rolę, jaką technologia cyfrowa może odegrać w transformacji firmy i poprawie jakości obsługi klienta. Pomimo wielu zmian, loterie lokalne używały długopisu i papieru zamiast korzystać z technologicznych nowości.

Na temat umowy z Vodafone wypowiedział się Robert Chvatal, tymczasowy dyrektor generalny Allwyn UK – Umowa z Vodafone to jasno określony zakres i plan, który doprowadzi do licznych ulepszeń w obecnej ofercie technologicznej. 

Allwyn zastąpi Camelot w roli operatora UK National Lottery 1 lutego 2024 roku.

Dodaj komentarz