Loterie 7 marca 2023

Allwyn sfinalizował przejęcie Camelot Lottery Solutions

autor: Mateusz Mazur
Allwyn sfinalizował przejęcie amerykańskiego Camelot Lottery Solutions od Ontario Teachers' Pension Plan Board.

Bez zmian w zespole kierowniczym

Sfinalizowanie przejęcia oznacza, że ​​firmy wchodzące w skład Camelot Lottery Solutions stały się od teraz spółkami należącymi w całości do Allwyn. Grupa potwierdziła jednocześnie, że nie planuje żadnych zmian w zespole kierowniczym Camelot.

W październiku 2022 roku Allwyn ogłosił, że prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia Camelot UK Lotteries, obecnego operatora UK National Lottery. Porozumienie osiągnięto w następnym miesiącu. Przejęcie zostało natomiast sfinalizowane w styczniu. Warunki finansowe transakcji nigdy nie zostały ujawnione.

Nowy operator UK National Lottery

Przypomnijmy, że Allwyn ma zastąpić Camelot w roli operatora UK National Lottery 1 lutego 2024 r. Allwyn otrzymał czwartą licencję UK National Lottery we wrześniu 2022 r.

Kiedy zarząd Allwyn wyraził zgodę na przejęcie Camelot, dyrektor generalny Robert Chvátal przyznał, że transakcja ta ma ogromne znaczenie dla amerykańskiego rynku: – Zawsze postrzegaliśmy rynek amerykański jako ważną część przyszłej historii rozwoju Allwyn, a przejęcie Camelot LS Group to właściwy krok w tym kierunku – powiedział Chvátal.

W tym czasie Wayne Pickup, dyrektor generalny Camelot Lottery Solutions Group, powiedział, że przejęcie byłoby korzystne dla działalności grupy w Illinois: – Połączenie zasobów, wiedzy i talentów Allwyn i Camelot LS Group przyczyni się do ulepszenia oferty, którą będziemy mogli przedstawić wszystkim naszym klientom w tym stanie – przyznał Pickup.

Dodaj komentarz