Inwestorzy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich planują postawić kompleks kasyn w miejscu wyschniętego Jeziora Aralskiego. Jak na razie blokuje ich prawo, ale prokurator generalny w Taszkiencie jest skłonny dać zielone światło na ten projekt.
Pomysł popiera również prezydent Uzbekistanu, Shawkat Mirziyoyev, który liczy na korzyści ekonomiczne: – Ciężko o tym mówić, ale potrzebujemy tego. Na całym świecie, podobnie jak w Las Vegas, są ogromne kompleksy hazardowe. Jeśli zajdzie taka potrzeba, pozwolimy również na ustanowienie takich zakładów w Nukusie.
We wrześniu 2007 roku zmarły prezydent Islam Karimow wyraźnie zakazał hazardu w Uzbekistanie, ale coś nam się wydaje, że niebawem nastąpią w tym kraju zmiany prawa. Pieniądze oferowane przez inwestór ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich są zbyt duże, żeby tak po prostu je odrzucić.

BB
Więcej Kasyno
Jak należy walczyć z nielegalnym hazardem w sieci?
Aby mieć świadomość, co trzeba zrobić, by skutecznie przeciwdziałać nielegalnemu hazardowi w Polsce, należy zarysować kluczowe problemy i pokusić się o diagnozę.



