Art of Amusement 2006
Wejście do hali.
Druga edycja międzynarodowych targów w Petersburgu, którą patronatem medialnym objął Interplay odbyła się od 1 do 3 listopada. Zeszłego roku odwiedziliśmy wystawę osobiście. Do Piotrogrodu postanowiliśmy dotrzeć pociągiem, jadąc bez przerwy z Warszawy przez ponad 27 godzin. Podróż bardzo ciekawa, obfitowała w wiele interesujących epizodów, których jednak nie będziemy opisywać na łamach portalu. Można tylko żałować, że wystawa nie odbywa się w czasie kiedy Piotrogród oświetlają białe noce.
W tym roku na wystawę dotarł sam Interplay, które był dystrybuowany na stoisku prasowym.
Organizator targów przysłał nam sprawozdanie z imprezy, które prezentujemy poniżej.
Tematem przewodnim tegorocznej wystawy były: “technologie rozrywkowe przyszłości”.
Celem i głównym zadaniem targów było zademonstrowanie najnowszych technologii w branży rozrywkowej, popularyzacja parków rozrywki w północno-zachodniej i pozostałej części Rosji, przeprowadzenie szeregu tematycznych konferencji, seminariów oraz narad przy tzw. okrągłym stole na temat rozwoju i ustalenia odpowiednich norm w organizacjach rozrywkowych.
Następujące działy z branży zostały zaprezentowane podczas targów: centra rozrywkowo-handlowe, parki rozrywki i aquaparki, wyposażenie i urządzanie kompleksów rozrywkowych, automaty sprzedające, bezpieczeństwo i systemy bezpieczeństwa, wyposażenie szybkiej gastronomii, pokazy i imprezy rekreacyjne, kształtowanie krajobrazu, katering, technologie informatyczne w branży rozrywkowej oraz doradztwo w branży rozrywkowej.
Organizatorzy targów w tym wielomilionowym mieście postanowili w tym roku nie oddzielać hazardu od pozostałych części wystawy. Było to podyktowane dość skomplikowaną sytuacją prawną przedsiębiorstw zaangażowanych w produkcję i sprzedaż urządzeń hazardowych.
Ponad pięćdziesięciu wiodących wystawców z Rosji i z zagranicy wzięło udział w tegorocznej wystawie, m.in.: Antonio Zamperla (Włochy), Brunswick, Punch Line, UIP’s Srl, Dino Ostrov, Amusement Industry Catalouge czy Pax Company.