04.04.2008 00:00

ASI Show w Las Vegas

Jedna z największych wystaw przemysłu rozrywkowego na świecie ma miejsce od dziesięciu lat w Las Vegas, a nazywa się Amusement Showcase International (ASI).

Udostępnij

Jedna z największych wystaw przemysłu rozrywkowego na świecie ma miejsce od dziesięciu lat w Las Vegas, a nazywa się Amusement Showcase International (ASI). Tegoroczne ASI odbywało się w dniachn 27-29 marca w Las Vegas Convention Center. Miło nam poinformować, że wśród licznych wystawców znalazła się tam także polska firma Kalkomat z Krakowa.
Japońskie Namco prezentowało na ASI głównie automaty redemption. Video reprezentowane było przez racera Maximum Tune 3, produkowanego w kooperacji z Nintendo Mario Kart Arcade GP2, nie najnowszą już Bowl-o-Ramę oraz odświeżonego Pac-Mana do spółki z Galagą w wersji stolikowej. Zastanawia nieobecność Tekkena 6.
Sega zaprezentowała się na tej amerykańskiej wystawie wyjątkowo skromnie. Na małym stoisku można było zobaczyć jedynie videostrzelnicę Primeval Hunt oraz racera Sega Race TV. Ofertę uzupełniały automaty redemption Shoot This Win This i Sponge Bob oraz łapa szczęścia UFO Catcher.
Na tle „cienkich” ofert japońskich zdecydowanie większe wrażenie robiły firmy amerykańskie korzystając z przywileju „własnego boiska”. Global VR ustawił na swoim stoisku aż dziesięć NASCAR’ów w różnego rodzaju obudowach. Resztę powierzchni obszernego stoiska tej firmy zajmowały Blazing Angels, America’s Army, Paradise Lost i Alien:Extermination.
Podobna sytuacja miała miejsce na standzie Raw Thrills zapełnionym po brzegi uwielbianymi przez amerykanów, a zupełnie nie znajdującymi zrozumienia w Europie, automatami Big Buck Hunter Pro i Big Buck Safari. Polowaniu na jelenie towarzyszyły racery w rodzaju Tokyo Drift i Super Bikes.
Tuż obok Raw Thrills rozlokował swoje najnowsze maszynki Gary Stern. Na ASI miał swoją amerykańską premierę najnowszy Indiana Jones. Towarzyszyły mu Shrek, Wheel of Fortune i kilka starszych flipperów Stern Pinball.
Uwagę zwiedzających wystawę przyciągały głównie automaty redemption jak np. Sea Wolf firmy Coastal Amusement wystawiony na ASI w sześciu egzemplarzach oraz automaty do tańczenia w rodzaju DDR Supernova 2, Pump It Up, czy UFO Stompera. Chociaż ten ostatni nie koniecznie musi być wykorzystany do tańca.
Wiele dalekowschodnich firm przywiozło do Stanów oferty paneli LCD służących do wymiany tradycyjnych kineskopów w starych automatach video.
Na zdjęciu: Wejście na wystawę ASI.

Udostępnij
W.B.

W.B.