Loterie 12 sierpnia 2019

Az 325 milionów złotych do wygrania w Eurojackpot

autor: BB
Setne losowanie Eurojackpot z udziałem naszych rodaków nie przyniosło głównej wygranej. Co więcej szósty raz z rzędu w żadnym kraju nie padła główna wygrana, a to oznacza, że już w piątek będzie można wygrać nawet 325 milionów złotych.

Co prawda w Polsce odbyło się niedawno setne losowanie, ale loteria Eurojackpot ma znacznie bogatszą historię. Jedna z największych loterii na świecie została stworzona już siedem lat temu. W 2013 roku przystąpiło do niej 14 państw europejskich. Eurojackpot od razu zrobił dużą furorę, co zaowocowało tym, że wraz z biegiem czasu do loterii dołączyły Czechy, Węgry, Słowacja, a dwa lata temu Polska. 

Największym echem w w naszym kraju odbiła się wygrana gracza z miejscowości powiatu piotrkowskiego w województwie łódzkim. Nieco ponad trzy miesiące temu nasz rodak skreślił następujące liczby: 5, 7, 15, 19, 42 oraz 3 i 8. Okazało się, że takie same cyferki wytypował obywatel Niemiec, co przyniosło obu graczom 193 miliony 396 tysięcy 500 złotych. Oczywiście nigdy wcześniej żaden gracz z Polski nie wygrał choćby zbliżonej kwoty. 

– Poprzedni rekord to 36 726 210,20 zł w Lotto trafione w 2017 roku w Skrzyszowie…Trudno wyobrazić sobie radość posiadacza szczęśliwego kuponu, ale zapewne już do niego dotarło, że jest jedynym graczem w Polsce, który dosłownie wygrał górę pieniędzy. Szanse, że trafi główną wygraną wynosiły jak 1: 95 344 200 – mogliśmy wówczas przeczytać w komunikacie Totalizatora Sportowego.  

W ostatnim losowaniu Eurojackpot (9 sierpnia 2019 rok – przyp.red) padło wiele wygranych niższych stopni, ale nikt nie powtórzył wyczynu Niemca i Polaka z pierwszej połowy maja. Kumulacja narasta więc już od 5 lipca, co spowodowało, że w najbliższy piątek można wygrać nawet 325 milionów złotych. 

Dodaj komentarz