03.04.2019 00:00

AZS i Esports Association z porozumieniem o współpracy

Podczas Akademii Liderów AZS w Zieleńcu doszło do podpisania porozumienia między władzami Akademickiego Związku Sportowego i Esports Association. Ogólnopolska współpraca organizacji ma na celu między innymi profilaktykę zdrowotną i edukację esportową w środowisku studenckim.

Udostępnij
AZS i Esports Association z porozumieniem o współpracy

Formalne partnerstwo AZS i ESA zostało poprzedzone wspólnymi działaniami przy organizacji cyklu “DEZETES – dzień
z esportem” na wybranych uczelniach w całym kraju. Dodatkowo oba podmioty współpracują w zakresie prowadzenia rozgrywek akademickich – finaliści zeszłorocznych E-AMPów rywalizują w grupie mistrzowskiej bieżącego sezonu Edu Esports League. Dla studentów to szansa na zaistnienie na profesjonalnej scenie, o czym może przekonać się drużyna AZS AGH Esport. Jako liderzy tabeli EEL otrzymali zaproszenie do zamkniętych kwalifikacji do ESL Mistrzostw Polski – turnieju z pulą nagród wynoszącą 180 tysięcy złotych.

“Bardzo nas cieszy, że tak doświadczona i ceniona w środowisku sportowym organizacja postanowiła wesprzeć polski esport swoją wiedzą, infrastrukturą oraz zasobami ludzkimi. Widzimy wiele obszarów, w których AZS przyczyni się do profesjonalizacji naszej branży, przede wszystkim w zakresie profilaktyki zdrowotnej, szkolenia i współzawodnictwa. Jestem przekonany, że założenia tego porozumienia szybko przeobrazimy w efektywne projekty” – mówi Łukasz Trybuś, prezes Esports Association.

Podpisanie porozumienia oznacza ogólnopolską współpracę, której projekty będą oparte na pięciu głównych celach strategicznych:
– propagowanie i profesjonalizacja esportu,
– profilaktyka zdrowotna w oraz zapobieganie negatywnym skutkom uprawiania sportu elektronicznego,
– edukacja i współzawodnictwo na poziomie akademickim,
– wychowanie przez esport.

“AZS pozyskał mocnego, sprawdzonego partnera, który bardzo dobrze zna środowisko e-sportowe. Łączymy nasze siły aby propagować pozytywne strony rozwijającej się dyscypliny, ukazać jej mocne strony. Na bazie wyciągniętych doświadczeń chcemy wzajemnie podkreślać znaczenie działań profilaktycznych, z których w przyszłości mogą skorzystać nie tylko gracze ale także inne osoby nagminnie korzystające z komputerów, reprezentujące różne grupy, pokolenia” – mówi Mariusz Walczak, Wiceprezes AZS ZG ds. rozwoju.

Stowarzyszenie podjęło już pilotażowe działania w jednostce AZS na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, gdzie od października ubiegłego roku studenci w ramach zajęć z WFu mogą zapisać się na esport. Kolejne projekty zostaną ogłoszone wkrótce.

Udostępnij
user_5762

user_5762