Ogolna 10 marca 2023

Belgia wprowadza zakaz reklamy gier hazardowych

autor: Mateusz Mazur
Belgijski rząd podjął decyzję o zakazie reklam gier hazardowych na większości platform począwszy od 1 lipca 2023 roku. W kolejnych latach w życie wejdzie także prawo, które uniemożliwi firmom z branży hazardowej prowadzenie działań marketingowych na stadionach, a także sponsoring klubów sportowych. 

Belgia zakazuje reklamy gier hazardowych

Reklama hazardu zostanie zakazana w telewizji, radio, kinach, czasopismach, gazetach oraz miejscach publicznych. Zakazana będzie również reklama online na stronach internetowych i w mediach społecznościowych.

– Rząd jest głęboko zaniepokojony wpływem ogromnej ilości reklam hazardowych, z którymi codziennie ma styczność nasze społeczeństwo – powiedział w oświadczeniu Minister Sprawiedliwości Vincent Van Quickenborne. – Tsunami reklam hazardowych jest problemem dla osób, które starają się przezwyciężyć swoje uzależnienie – dodał.

Kolejne obostrzenia na horyzoncie

Na tym jednak nie kończą się plany belgijskiego rządu. Od 1 stycznia 2025 r. w życie wejdzie zakaz reklam na stadionach, a od 1 stycznia 2028 r. firmy hazardowe nie będą już mogły sponsorować profesjonalnych klubów sportowych, takich jak drużyny piłkarskie.

Rząd argumentuje, że zakaz jest następstwem badań naukowych wykazujących, że reklama zachęca do negatywnych zachowań związanych z hazardem.

 

Dodaj komentarz