Bukmacherka 1 lipca 2020

Betclic głównym bukmacherem Ligue 1 oraz Ligue 2

Grupa Betclic Everest, do której należy marka Betclic nawiązała współpracę z Ligue 1 i Ligue 2. Na mocy popisanej umowy Betclic został oficjalnym bukmacherem rozgrywek piłkarskich we Francji. 

Kilkuletnie porozumienie

Umowa zawarta z La Ligue de Football Professionnel (LFP) rozpocznie się już od najbliższego sezonu (2020/2021 – przyp.red) i potrwa aż do zakończenia kampanii 2022/2023.

Dzięki porozumieniu z francuskimi rozgrywkami piłkarskimi na dwóch najwyższych poziomach Betclic będzie mógł przeprowadzić szereg działań marketingowych na platformach społecznościowych oraz swojej stronie. Co najważniejsze także w trakcie spotkań ww. rozgrywek Betclic będzie mógł promować swoją markę.

Korzyści dla klientów Betclic

Założyciel i dyrektor zarządzający w Betclic Everest, Nicolas Béraud nie ma wątpliwości, że na tym partnerstwie skorzysta jego firma: – Rozgrywki Ligue 1 i Ligue 2 cieszą się bardzo dużą popularnością wśród naszych graczy. Szczególnie na najwyższa klasą rozgrywką we francuskim futbolu nasi gracze zawierają najwięcej zakładów. 

W ramach naszego partnerstwa zamierzamy wdrożyć do naszej oferty zakłady specjalne, tak by fani futbolu z Francji byli jeszcze bardziej zadowoleni, a co za tym idzie, by jeszcze mocniej mogli przeżywać mecze swoich ukochanych drużyn – dodał Nicolas Béraud.

Z osiągnięcia porozumienia z operatorem zadowolony jest również Didier Quillot, dyrektor generalny LFP: – Pojawienie się nowego partnera świadczy o tym, że nasze rozgrywki są bardzo atrakcyjne. Wraz z Betclicem zamierzamy osiągnąć wspólny sukces. 

Przypomnijmy, że rozgrywki Ligue 1, jak i Ligue 2 w sezonie 2019/2020 zakończyły się już w kwietniu na skutek decyzji premiera Francji, Édouarda Philippe’a, który zakazał organizowania imprez sportowych do września 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa. Tym samym mistrzem Francji zostało PSG, a zwycięzcą Ligue 2, Lorient.