Bukmacherka 27 marca 2024

“Betclic Live Session by Piotrek Lewandowski”. Popularna seria wraca po dwóch latach

autor: redakcja
Piotrek Lewandowski, gitarzysta i producent muzyczny znany ze współpracy z czołowymi, polskimi raperami, a także współtwórca śladów gitarowych do udźwiękowienia gry Cyberpunk 2077, wznawia swój popularny projekt. „Betclic Live Session by Piotrek Lewandowski” to druga seria akustycznych aranżacji znanych, hip-hopowych utworów. Seria została wznowiona dzięki wsparciu Betclic.

W pierwszej odsłonie „Betclic Live Session by Piotrek Lewandowski” artysta gościł Pezeta, Sobla i Małpę. W ramach projektu powstało pięć akustycznych wersji ich ulubionych utworów z własnego repertuaru. Dzięki temu mamy możliwość posłuchać numerów takich jak „Drogi Dres” Małpy czy „Ukryty w mieście krzyk” Pezeta w zupełnie nowej wersji. Seria spotkała się bardzo dobrym odbiorem, a powstałe aranżacje uzbierały niemal pięć milionów wyświetleń na YouTube.

W drugiej edycji formatu Lewandowski zaprosił do współpracy artystów tworzących zróżnicowane brzmienia, kierujących swoją muzykę zarówno do starszej, jak i młodszej grupy słuchaczy. Pierwszym raperem, który wspólnie z Betclic i Lewandowskim nadał nowy wymiar swojej twórczości jest Janusz WalczukMuzycy wzięli na warsztat jego „Drogę Wojownika”. Czyj materiał w akustycznym wydaniu poznamy w kolejnych odsłonach serii? Twórcy nie chcą póki co odsłaniać wszystkich kart – informacje o kolejnych premierach będą przekazywane z czasem.

Utwory powstałe w ramach „Betclic Live Session” publikowane będą co tydzień w środę o godz. 12.00 na kanale YouTube Betclic. Oprócz numerów, na kanale pojawią się również podcasty z udziałem twórców serii.

 Live Session to projekt, nad którym pracuję od trzech lat. Super, że razem z Betclic udało mi się zrealizować nagrania z trzema topowymi raperami. Nowe, akustyczne aranże i wykony live nadają dobrze znanym utworom zupełnie nowe brzmienie i energię. Pozwalają też zobaczyć artystów od innej strony. Muzyka grana na żywo, na dodatek w domu, ma niepowtarzalny klimat, którego nie doświadczymy na dużych koncertach – mówi Piotrek Lewandowski.

– Znam Piotrka i jego twórczość już od dawna. Dlatego naturalne dla mnie było przyjęcie zaproszenia do tej współpracy. Wiedziałem, że możemy razem zrobić dobrą rzecz. Fani będą mogli usłyszeć akustyczne wersje aż trzech, ważnych dla mnie numerów. Jaram się efektem i mam nadzieję, że moi fani również! – dodaje Janusz Walczuk.

– Bardzo cieszymy się, że mamy możliwość wsparcia Piotrka w jego projekcie. To świetna inicjatywa o wysokiej jakości artystycznej. Fani z pewnością docenią możliwość poznania ulubionych raperów w nietypowych, instrumentalnych aranżacjach. Betclic chętnie wspiera wartościowe projekty, szczególnie te, których twórcy wybierają swój kurs i odznaczają się kreatywnością. „Betclic Live Session” idealnie wpisuje się w tę strategię – komentuje Adrian Sztuk, Brand Manager Betclic Polska.

– Łączenie artystów muzycznych z markami to nasza specjalność więc praca przy takich projektach to dla sama przyjemność. Bardzo się cieszymy, że koncept spotkał się z zainteresowaniem marki Betclic i mogliśmy zrealizować tę muzyczną serię – powiedział Zbigniew Niedziałek, Partner Starship.

Dodaj komentarz