19.03.2025 11:16

BETFAN z unikalną ofertą na wybory nowego przewodniczącego MKOl

BETFAN przygotował kolejną niestandardową ofertę dla graczy. Tym razem bukmacher przygotował dedykowane kursy na wybory nowego przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, który zostanie wyłoniony podczas trwającej sesji MKOl.

Udostępnij
fot. Cao Can, PressFocus
Autor zdjęcia: fot. Cao Can, PressFocus

Wybory następcy Thomasa Bacha odbędą się podczas 144. sesji MKOl, która rozpoczęła się we wtorek 18 marca, a skończy a piątek 21 marca w Grecji. Oferta BETFAN na zakłady na nowego prezesa MKOl obejmuje wszystkich siedmiu kandydatów, którymi są następujące osoby:

  • Sebastian Coe – 68-letni Brytyjczyk, aktualny prezes Światowej Lekkoatletyki, w przeszłości dwukrotny mistrz olimpijski w biegu na 1500 metrów;
  • Kirsty Coventry – 41-letnia działaczka z Zimbabwe, minister sportu tego kraju, przewodniczącą Komisji Zawodniczej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego a w czasach zawodowej kariery dwukrotnie zdobyła złoto olimpijskie w pływaniu na 200 metrów stylem grzbietowym;
  • Johan Eliasch – 63-letni szwedzko-brytyjski biznesmen i prezes Międzynarodowej Federacji Narciarskiej;
  • Feisal al Hussein – 61-letni jordański książę, przewodniczący Komitetu Olimpijskiego Jordanii;
  • David Lappartient – 52-letni francuski działacz, prezes Międzynarodowej Federacji Kolarskiej i Francuskiego Komitetu Olimpijskiego, osoba odpowiedzialna za organziację ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu
  • Juan Antonio Samaranch jr. – 65-letni Hiszpan, obecny wiceprzewodniczący MKOl i syn byłego przewodniczącego MKOl
  • Morinari Watanabe – 66-latek z Japonii, prezes Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej

Nowego przewodniczącego Komitetu poznamy najprawdopodobniej w czwartek, a sama procedura wyboru rozpocznie się o godzinie 15:00 i może potrwać maksymalnie 6 rund głosowań. Wszystko dlatego, że 111 delegatów Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego będzie dokonywało wyboru do momentu, gdy któryś z kandydatów nie uzyska bezwzględnej większości głosów. W przypadku, gdy żadna ze zgłoszonych osób nie uzyska ponad 50% głosów, wówczas następuje kolejna runda głosowania do której przechodzą wszyscy kandydaci za wyjątkiem tego, który uzyskał najmniejsze poparcie. Ta sytuacja może powtarzać się do momentu, gdy wybór zostanie ograniczony do dwóch nazwisk.

Źródło: BETFAN
Udostępnij
redakcja

redakcja