20 lipca 2023

BETFAN: z Viaplay Premier League do Canal+, a KSW do TVP

autor: redakcja
Według analityków BETFAN, legalnego polskiego bukmachera, po wycofaniu się platformy Viaplay z Polski prawa mediowe do meczów Premier League przejmie Canal+. Bukmacher uważa też, że wyścigi Formuły 1 zobaczą widzowie Eleven Sports. Publiczna telewizja pokaże zaś gale KSW oraz mistrzostwa PDC w darcie. Kiedy ostatecznie Viaplay zakończy streaming w Polsce?

Zapowiedź wycofania się z Polski platformy streamigowej Viaplay, po zaledwie dwóch latach działalności w naszym kraju, wywołała spekulacje o tym, jak będzie wyglądał podział mediowego tortu, który najwyraźniej utknął w gardle Skandynawów. Zdaniem BETFAN najbardziej smakowity kąsek, czyli prawa do meczów głównej angielskiej ligi piłkarskiej, odkupi Canal+ (kurs 1.25). Drugi w tej rywalizacji, ale z blisko trzykrotnie mniejszymi szansami, jest Eleven Sports (4.00).

Za to w opinii BETFAN właśnie ten nadawca przejmie po Viaplay prawa do pokazywania zmagań Formuły 1 – kurs na transmisje F1 w Eleven Sports wynosi u polskiego bukmachera 1.40. Małe szanse, że wyścigi najszybszych kierowców świata zobaczą widzowie Canal+ (4.00), czy Polsatu (4.00).

Polski bukmacher prognozuje też, że prawa do pokazywania turniejów darterskiej organizacji PDC trafią do TVP Sport. Dotyczyć to będzie jednak tylko samych mistrzostw świata (1.45), a nie wszystkich turniejów (5.00).

Kiedy ostatecznie zakończy się streaming Viaplay w Polsce? BETFAN ocenia, że nastąpi to w okresie między 1 grudnia 2023, a 31 grudnia 2024 (1.65). Blisko dwukrotnie mniejsze są szanse, że nastąpi to jeszcze przez grudniem tego roku (3.00). Bukmacher uważa, że najmniej prawdopodobną opcją jest zakończenie streamingu dopiero po 2024 roku (3.50). Jeśli jednak wystąpi taki właśnie scenariusz, każde postawione w BETFAN na to 100 zł oznacza wygraną w wysokości 308 zł.

Dodaj komentarz