Ogolna 4 lipca 2022

Betfred stracił 200 milionów funtów przez koronawirusowe ograniczenia

Branża rozrywkowa jak wiele innych mocno straciła na pandemii koronawirusa. Bardzo odczuł to bukmacher Betfred, który odnotował spadek zysków przed opodatkowaniem aż o 200 milionów funtów.

Spadek zysków w Betfred

Mowa o rocznym okresie rozliczeniowym do 26 września 2021 roku. W raporcie finansowym operator skomentował, w jaki sposób koronawirusowe ograniczenia wpłynęły na wyniki firmy. Mowa przede wszystkim o zamknięciu licencjonowanych punktów Betfred w dniu 20 marca 2020 roku. – Wpływ na przychody i gotówkę był znaczący – czytamy w raporcie. W dalszej części raportu można przeczytać, że również okres od listopada 2020 do kwietnia 2021 miał duży wpływ na wyniki finansowe. Okres rozliczeniowy za 2021 rok to ledwie 5,3 miliona funtów zysku po opodatkowaniu, przy 165 milionach rok wcześniej!

Wzrost obrotów, dzięki online

Co ciekawe spadek zysku przed opodatkowaniem to jedno, jednak firma w tym samym okresie uzyskała… wzrost obrotów. Niewielki, gdyż mowa o milionie funtów, do poziomu 526 milionów funtów. Zysk brutto wyniósł 412,6 miliona funtów, co było wzrostem o niecałe 2,5 miliona brytyjskiej waluty.

Rozbieżności w liczbach można przypisać wzrostowi klientów online. Dzięki temu Betfred mógł zrekompensować straty poniesione w wyniku zamknięcia punktów bukmacherskich. Wskazują na to choćby kwoty postawionych pieniędzy u operatora. Te wzrosły z 6,4 miliarda funtów do poziomu 7 miliardów.

tagi:Betfred

Dodaj komentarz