Ogolna 13 sierpnia 2021

Betsson zdobywa 28% kanadyjskiego start-upu

Betsson Perch Investments AB, spółka zależna Betsson AB, podpisała umowę nabycia 28% akcji kanadyjskiego start-upu Slapshot Media. Przejęcie jest częścią strategii firmy Betsson polegającej na lokalnym partnerstwie i pozycjonowaniu się na lokalnie regulowanych rynkach. Cena zakupu akcji wyniosła 3 mln CAD (2,4 mln USD).

Kanadyjska firma specjalizuje się w dostarczaniu usług marketingowych i zarządzanych na kanadyjskim rynku gier online, a także specjalizuje się w tworzeniu zlokalizowanych treści sportowych. Slapshot Media będzie współpracować z Betssonem wyłącznie w celu budowania swojej obecności na rynku regulowanym.

Zmiany prawne

Poprzez wprowadzenie przepisów prowincjonalnych nastąpiły znaczące zmiany na rynku gier hazardowych online w Kanadzie. Ustawa C-218 mówiąca o bezpiecznych i regulowanych zakładach sportowych – została zatwierdzona na początku tego roku (23 czerwca 2021 r.) przez kanadyjski Senat. Pozwoliło to prowincjom na uregulowanie zakładów sportowych w tym kraju.

Zakłady sportowe są obecnie ograniczone tylko do ofert parlay, a Ontario jest pierwszą prowincją, która wprowadziła system licencjonowania hazardu online, który ma wejść w życie w 2022 r. Szacuje się, że do 2022 r. rynek w Ontario osiągnie 1 mld CAD.

Ważny krok dla Betssona

Pontus Lindwall, dyrektor generalny Betsson AB, stwierdził: – Ta inwestycja jest kolejnym krokiem naprzód w realizacji ambicji firmy Betsson, aby rozwijać się na rynku północnoamerykańskim. Know-how i doświadczenie, które posiadają założyciele Slapshot Media Inc, zapewnią naszej firmie dobrą pozycję w nadchodzącej regulacji rynku kanadyjskiego.

Przypomnijmy, że Betsson koncentruje się na umacnianiu swojej pozycji rynkowej na całym świecie. W innym niedawnym przejęciu SW Nordic, spółka zależna Betsson, podpisała umowę dotyczącą przejęcia biznesu hazardowego online firmy Inkabet.

Betsson na polskim rynku? Nadal działa nielegalnie

Jak wspomnieliśmy gigant na rynku hazardowym w ostatnim czasie przejmuje kolejne firmy, co oczywiście ma związek z tym, że osiąga rekordowe przychody. Niestety nie wszystkie pochodzą z legalnych źródeł, ponieważ m.in. na polskim rynku Betsson nie działa w zgodzie z ustawą hazardową.

Wśród podmiotów, które tracą na działalności Betssona, znajdują się wszyscy polscy operatorzy zakładów bukmacherskich, Totalizator Sportowy, Skarb Państwa, ale również polski sport. Mógłby on być znacznie mocniej wspierany, gdyby operatorzy w Polsce mieli równe warunki gry. Betsson nie płaci również organizatorom wydarzeń sportowych i związkom sportowym z tytułu wykorzystywania wyników sportowych.

Betsson oferuje również gry kasynowe online, na które wyłączność ma polski monopolista, a zakłady sportowe nie są obarczone 12-procentowym podatkiem obrotowym ani też 10% podatkiem od wygranych powyżej 2280 zł.

Dodaj komentarz