Ogolna 4 kwietnia 2022

Betsys wypłacił dywidendę STS SA

W marcu bieżącego roku Betsys wypłacił 13,3 mln zł w formie dywidendy do STS SA, spółki zależnej STS Holding SA. Dywidenda docelowo zasili wynik finansowy STS Holding SA i zostanie wypłacona akcjonariuszom zgodnie z polityką dywidendy. 

Pozycja Betsys

Betsys z grupy STS działa na terenie Polski oraz Czech. Sama spółka zatrudnia ponad 100 specjalistów od technologii. W tym gronie znajdują się deweloperzy w Pradze, Brnie oraz Katowicach. Betsys może pochwalić się statusem największego dostawcy rozwiązań IT dla branży bukmacherskiej w Europie Środkowej.

EBITDA Betsys w 2021 roku wyniosła 21,8 mln zł. Jeśli zestawimy to z wcześniejszym wynikiem, który sięgał 14,5 mln zł, mowa o znaczących wzroście w postaci 50,1% rok do roku.

Celem dalszy rozwój

Prezes zarządu STS Holding, Mateusz Juroszek podkreśla, że celem platformy jest dalszy rozwój oraz budowanie przewagi: – Tylko najwięksi operatorzy na świecie posiadają własną platformę bukmacherską i niezależne zaplecze technologiczne. Tymczasem Betsys z Grupy STS dostarcza pełne spektrum rozwiązań dla zakładów sportowych. Jest największym dostawcą tego typu w naszej części kontynentu. Platforma Betsys obsługuje wszystkie kanały sprzedaży – mobile, online, retail. Naszym celem jest jej dalszy rozwój oraz budowanie naszych przewag i nowych kompetencji w tej kategorii.

Zyski wypracowane przez spółki z grupy STS trafią do STS Holding. Zgodnie z polityką dywidendy spółki, będą wypłacane akcjonariuszom. Co warte podkreślenia, polityka dywidendy STS Holding zakłada wypłatę 100% jednostkowego zysku netto.

Źródło: stsholding