Ogolna 1 kwietnia 2021

Better Collective przejmuje Rekatochklart.com w celu wzmocnienia pozycji rynkowej w Szwecji

Better Collective umacnia swoją pozycję na szwedzkim rynku zakładów sportowych, przejmując za 3,8 mln EUR platformę medialną dotyczącą zakładów sportowych online, Rekatochklart.com.

Inwestycje w szwedzki rynek

Globalna grupa medialna zajmująca się zakładami sportowymi, Better Collective, ogłosiła, że dalej inwestuje w szwedzki rynek zakładów sportowych, przejmując internetowe zakłady bukmacherskie Rekatochklart.com.

Strona Rekatochlart.com została założona w 2008 roku i jest wiodącą szwedzką społecznością internetową, w której obstawiający zakłady sportowe i eksperci od typów zbierają się, aby dzielić się wskazówkami i analizami dotyczącymi nadchodzących wydarzeń sportowych. W 2020 roku platforma wygenerowała roczne przychody w wysokości około 1,2 mln EUR (12 mln SEK) i zysk operacyjny (EBITA) w wysokości około 0,9 mln EUR (8,9 mln SEK).

Cena zakupu

Cenę zakupu ustalono na 3,8 mln EUR (40 mln SEK) i zapłacono ją gotówką w momencie zamknięcia transakcji. Przejęcie zostało zakończone jako zakup aktywów od Win & Fun Media Ltd., a Better Collective będzie konsolidować nabyte aktywa na swoich kontach grupy od teraz. Witryna Rekatochklart.com będzie zarządzana przez szwedzki oddział firmy Better Collective.

Zadowolenie obu stron transakcji

Jesper Søgaard, współzałożyciel i dyrektor generalny Better Collective: – To wielka przyjemność powitać firmę Rekatochklart.com w Better Collective. Dzięki silnej marce i społeczności typerów, Rekatochklart.com jest doskonałym uzupełnieniem naszej działalności i strategicznie ważnym krokiem w umacnianiu naszej pozycji w Szwecji. W roku pełnym ważnych międzynarodowych wydarzeń sportowych, takich jak EURO 2021, Igrzyska Olimpijskie i Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie 2021, witryna Rekatochklart.com umożliwi nam nawiązanie kontaktu z wieloma innymi fanami sportu na rynku szwedzkim.

Jens Carlsson, założyciel Rekatochklart: – Jestem podekscytowany i dumny, że udało nam się sfinalizować sprzedaż naszej platformy firmie Better Collective. To świadczy o sile naszej strony i tętniącej życiem społeczności typerów i ekspertów hazardowych w Szwecji. Stajemy się częścią dobrze zarządzanej i odpowiedzialnej firmy z silną tradycją inwestowania w swoich ludzi i platformy.

Przypomnijmy, że w 2018 roku Better Collective zainwestował 30 mln EUR na szwedzkim rynku, przejmując sieć szwedzkich platform medialnych do zakładów sportowych, takich jak speltips.se. Dzięki przejęciu Rekatochklart.com Better Collective umacnia teraz swoją pozycję na rynku. Warto zaznaczyć równie, że byli właściciele Rekatochklart.com, Jens Carlsson i Ulrik Sandebäck, będą nadal zajmować stanowiska doradcze w dziale Better Collective Sweden.