Ogolna 2 lutego 2023

Better Collective zakupiło aktywa Catena Media

Better Collective poinformowało o zakupie co najmniej 5% aktywów w Catena Media.

Kupno aktywów od Catena Media

Informacja o zakupie aktywów pojawiła się po zamknięciu rynku na sztokholmskiej giełdzie NASDAQ, na której notowane są zarówno Better Collective, jak i Catena Media. Transakcja nie jest dużym zaskoczeniem, po tym jak Catena Media zatrudniła Carnegie Investment Bank jako doradcę finansowego na początku tego miesiąca.

W oparciu o kapitalizację rynkową Catena Media, cały zakup wycenia się na co najmniej 10 milionów dolarów. Better Colective jest usatysfakcjonowany z transakcji, ale nie chce dalej komentować sprawy. Z kolei Carnegie Investment Bank będzie kontynuować swoją rolę w określaniu strategicznych opcji w sprzedaży pozostałych aktywów.

Zły czas

W grudniu ubiegłego roku, Catena Media uzgodniła sprzedaż AskGamblers firmie Gaming Innovation Group (GiG) za kwotę 45 milionów euro. Transakcja została sfinalizowana 31 stycznia 2023 roku. Ponadto gigant branży afiliacyjnej na przestrzeni ostatnich miesięcy zwolnił 25% swoich pracowników.

Warto dodać, że to nie jest dobry czas dla Catena Media. Rok temu cena akcji wynosiła 5,15 dolara. Obecnie jest to zaledwie 2,81 dolara, nawet po lekkim odbiciu.

Dodaj komentarz