Ogolna 4 października 2021

Betway z licencją na polski rynek [NEWS Interplay]

Betway Group to globalna firma zajmująca się hazardem online, należąca do Super Group. Według naszych informacji operator w ostatnim czasie uzyskał licencję na oferowanie zakładów wzajemnych w sieci online na polskim rynku. Niebawem oficjalna informacja powinna ukazać się na stronach Ministerstwa Finansów.  

Globalna marka

Betway to globalna firma zajmująca się hazardem online, która działa na regulowanych rynkach w wielu krajach. Firma posiada licencje w takich krajach jak Wielka Brytania Malta, Włochy, Dania, Hiszpania, Belgia, Niemcy, Szwecja, Meksyk, RPA oraz Portugalia. Betway Group ma siedziby na Malcie i Guernsey, a także biura w Londynie, Kapsztadzie i Wyspach Man.

Od marca 2021 Betway jest największym aktywnym sponsorem wyścigów konnych w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Od 2015 markę Betway można było zobaczyć na ponad 4000 prestiżowych wyścigach. Marka bardzo mocno zaangażowana jest również w e-sport. Betway aktywnie angażuje się w sponsoring także w innych dyscyplinach sportu. W 2015 roku został m.in. głównym sponsorem klubu piłkarskiego West Ham. Z kolei w marcu 2021 Betway ogłosił współpracę z pięcioma drużynami NBA w Stanach Zjednoczonych; Brooklyn Nets , Chicago Bulls , Cleveland Cavaliers , LA Clippers i Golden State Warriors. Tym samym można się spodziewać, że bukmacher także na polskim rynku zdecyduje się zaangażować w sponsoring sportu.

Kiedy nastąpi debiut Betway?

Na ten moment nie wiemy jeszcze jak produktowo Betway zadebiutuje na polskim rynku. Z całą pewnością można się spodziewać, że Betway mający spore zaplecze kapitałowe i technologiczne po stronie grupy będzie operatorem, który na pewno nie będzie marginalnym podmiotem na rynku. Na ten moment trudno oszacować dokładną datę startu działalności, ale raczej nie powinniśmy spodziewać się tego w tym roku.

Betway namiesza na rynku?

Rynek zakładów wzajemnych w Polsce poprzez swoje regulacje i obciążenia fiskalne jest bardzo wymagającym środowiskiem do rozwoju szczególnie dla nowych podmiotów. Aż 12% procentowy podatek obrotowy czy konieczność ponoszenia kosztów z tytułu opłat za korzystanie z wyników sportowych to tylko niektóre obciążenia.

Obecnie w Polsce realne i znaczące zyski notują jedynie dwie firmy – Fortuna i STS. Do tego grona lada moment może dołączyć Betclic, czyli także globalny operator, który działa na wielu rynkach i zyskuje udziały kosztem dwóch wcześniej wspomnianych firm. Pozostałe podmioty poza wyjątkami lub przy ścisłej redukcji kosztów nie są w stanie się bilansować. Oczywistość i powszechność tej tezy nie jest jednak przestrogą dla kolejnych firm i inwestorów, którzy próbują swojego szczęścia, licząc na zyski w perspektywie lat. Z całą pewnością więc przed Betway trudne zadanie, ponieważ sukces na wielu innych rynkach nie oznacza z góry, że tak będzie także w Polsce. Kto pokieruje działaniami Betway na Polskę? Tego zapewne dowiemy się w najbliższym czasie.

tagi:Betway

Dodaj komentarz