Bukmacherka 23 maja 2024

Betway zakończył działalność na polskim rynku

autor: Adrian Janiuk
Betway nie będzie kontynuować swojej działalności w Polsce. Bukmacher zapewnia, że środki zostaną zwrócone użytkownikom, które gracze mają w depozycie.

Betway to globalna firma zajmująca się hazardem online, która działa na regulowanych rynkach w wielu krajach. Firma posiada licencje w takich krajach jak Wielka Brytania, Malta, Włochy, Dania, Hiszpania, Belgia, Niemcy, Szwecja, Meksyk, RPA oraz Portugalia. Betway Group ma siedziby na Malcie i Guernsey, a także biura w Londynie, Kapsztadzie i Wyspach Man.

Betway to operator, którego początki sięgają 2006 roku. Bukmacher obecny był na polskim rynku przed nowelizacją ustawy hazardowej z 2017 roku. W październiku 2021 roku operator otrzymał licencję Ministra Finansów na świadczenie usług na terenie Polski. Półtora roku nie wystarczyło jednak, by jedna z najbardziej znanych marek zakładów bukmacherskich na świecie odpowiednio przygotowała się na debiut w naszym kraju. Działalność Betway na polskim rynku okazała się kompletny niewypałem.

Drugie podejście firmy przypadło w naszym kraju na 3 kwietnia 2023 roku. Wtedy Betway ponownie wystartował w Polsce. Na początku kwietnia zeszłego roku strona internetowa marki międzynarodowego giganta Super Group stała się dostępna dla graczy z Polski. Wyglądała jednak, jakby ktoś przez pomyłkę udostępnił jej roboczą wersję…

Zaprezentowano polskim graczom wadliwy, niekompletny produkt. Mała intuicyjność strony powodowała spore trudności w poruszaniu się po niej, ale to był tylko wierzchołek góry lodowej. Witryna bukmachera na Polskę najzwyczajniej w świecie nie działała właściwie. Z biegiem czasu strona została udoskonalona, ale Betway nie był w stanie przebić się na naszym rynku. W maju 2024 roku zakończył działalność w kraju znad Wisły.

Od marca 2021 Betway jest największym aktywnym sponsorem wyścigów konnych w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Od 2015 markę Betway można było zobaczyć na ponad 4000 prestiżowych wyścigach. Marka bardzo mocno zaangażowana jest również w e-sport. Betway aktywnie angażuje się w sponsoring także w innych dyscyplinach sportu. W 2015 roku został m.in. głównym sponsorem klubu piłkarskiego West Ham United. Z kolei w marcu 2021 Betway ogłosił współpracę z pięcioma drużynami NBA w Stanach Zjednoczonych: Brooklyn Nets, Chicago Bulls, Cleveland Cavaliers, LA Clippers i Golden State Warriors.

Dodaj komentarz