Ogolna 23 grudnia 2022

BGC gotowe na prace komisji w sprawie branży gier hazardowych w Wielkiej Brytanii

The Betting and Gaming Council (BGC) pozytywnie przyjęło dochodzenie Komisji Specjalnej Departamentu ds. Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu (DMCS). 

Kolejna okazja

Dla BGC dochodzenie DCMS jest kolejną okazją, aby pokazać swoje zaangażowanie w podnoszeniu standardów w bezpiecznym hazardzie oraz wsparcie dla gospodarki Wielkiej Brytanii. Organ regulacyjny podkreśla, iż wskaźniki problemowego hazardu należą do najniższych w Europie, gdyż wynoszą 0,3%. Ponadto, branża daje 110 000 miejsc pracy w całej Wielkiej Brytanii.

Stanowisko BGC pojawiło się po tym, gdy komitet DCMS wystosował wezwanie do przedstawienia dowodów na temat hazardu, zapraszając również ludzi do odpowiedzi na następujące pytania:

– Jaka jest skala szkód związanych z hazardem w Wielkiej Brytanii?

– Jak szeroko należy rozumieć termin “hazard”?

– Czy organ regulacyjny może być na bieżąco z innowacjami w sferze online?

– Jakie dodatkowe problemy pojawiają się, gdy firmy hazardowe online mają siedzibę poza Wielką Brytanią?

Ponadto komitet poruszył również kwestię Białej Księgi i jej priorytetów.

Ważne kwestie dotyczące działań komisji

Dochodzenie komisji DCMS skomentował dyrektor naczelny BGC, Michael Dugher, który podkreślił, iż należy zachować odpowiednią ostrożność w trakcie przeglądu: – Jestem pewien, że dochodzenie komisji, podobnie jak rządowy przegląd gier hazardowych, będzie oparty na dowodach. Ponadto musi zachować ostrożną równowagę w wydawaniu zaleceń dotyczących ochrony osób wrażliwych i jednocześnie nie skrzywdzić osób, które obstawiają całkowicie bezpiecznie i odpowiedzialnie. 

BGC dodało, iż dochodzenie musi również uwzględniać opinie, że dalsze ograniczenia dotyczące gier hazardowych mogą skutkować przeniesieniem klientów na nieuregulowany czarny rynek, podkreślając tutaj przykłady Norwegii, Francji czy Włoch w tym temacie.

tagi:BGC

Dodaj komentarz