Ogolna 26 września 2022

BGC z pozytywną oceną rządowego planu rozwoju

The Betting and Gaming Council (BGC) pozytywnie oceniło nowy rządowy plan rozwoju. Członkowie, jak i cała branża są gotowi wesprzeć całą inicjatywę. 

Nowy plan

Kanclerz skarbu Kwasi Kwarteng, który został powołany przez nową premier Lizz Truss na stanowisko członka gabinetu przedstawił 23 września pakiet środków mających na celu poprawę wzrostu i zwiększenie konkurencyjności gospodarki. Dyrektor generalny BGC, Michael Dugher powiedział, że członkowie organu normalizacyjnego będą odgrywać wiodącą rolę w tym planie, dodając również, że oczekuje się, że do 2027 roku powstanie kolejne 15 000 miejsc pracy w branży. To dane oparte o obecne trendy wzrostu.

W takich słowach Michael Dugher skomentował plan: – Regulowany sektor zakładów i gier wspiera rządowy plan wzrostu i jest gotowy do odegrania swojej roli w ambitnym programie wzrostu. Rząd przedstawił śmiały plan ożywienia gospodarki. Można to osiągnąć jedynie poprzez ustanowienie odpowiednich ram regulacyjnych, aby przedsiębiorstwa mogły prosperować.

Wspieramy również rządowy program Leveling Up za pomocą ogromnej, rozwijającej się, a także wiodącej na świecie brytyjskiej technologii w miastach takich jak Stoke czy Leeds. Zakłady i gry wspierają ponad 8500 miejsc pracy w samych tylko tych obszarach, jednocześnie wnosząc ponad 630 milionów funtów do lokalnych gospodarek.

Temat Białej Księgi

Michael Dugher nie zapomina również o kwestii Białej Księgi. Dyrektor generalny BGC zaapelował, by rząd ponownie przyjrzał się sprawie: – Zobowiązujemy się do dalszego podnoszenia standardów dotyczących bezpiecznego hazardu i wzywamy rząd do współpracy z branżą, aby wkrótce poczynić postępy w Białej Księdze dotyczącej hazardu. Potrzebujemy jasności regulacyjnej dla naszych członków. Wierzymy, że właściwe reformy regulacyjne mogą pomóc dobrze prosperującemu sektorowi osiągnąć nowe cele, jednocześnie realizując założenie rządu, jakim jest poprawa bezpieczeństwa graczy. 

tagi:BGC

Dodaj komentarz