Bukmacherka 23 stycznia 2024

“Błachu” reprezentantem Polski w eliminacjach do Euro! Duży sukces gracza Betclic Apogee

autor: redakcja
W niedzielę w Kinguin Esports Performance Center w Warszawie zakończyło się trwające od czwartku zgrupowanie selekcyjne reprezentacji Polski w EA SPORTS FC 24. Zamknięte kwalifikacje wyłoniły najlepszego gracza w kraju, który zaprezentuje biało-czerwone barwy w eliminacjach do eEURO 2024. Został nim Szymon "Błachu" Błachowiak, na co dzień występujący w koszulce międzynarodowej organizacji e-sportowej Betclic Apogee.

Dla “Błacha” będzie to już trzeci sezon w reprezentacji Polski, ale pierwszy w roli wiodącej postaci – i to w formule 1v1, w której rozgrywany będzie turniej eEURO 2024. Podczas czterodniowej selekcji zawodnik Betclic Apogee musiał pokonać siedmiu czołowych graczy w kraju, w tym, między innymi, klubowych kolegów: Kacpra “Furmana” Furmanka oraz Maksymiliana “Zalewskyyego” Zalewskiego.

Zamknięte kwalifikacje odbywały się trybie meczów towarzyskich z uśrednionymi statystykami (OVR 95), a więc tym samym, w którym rozgrywka toczyć się będzie w eEURO 2024. Grano wyłącznie drużyną reprezentacji Polski. Trzy dni rywalizacji, podzielonej na fazę wstępną i finałową, “Błachu” zakończył z bilansem 18 zwycięstw, trzech remisów i trzech porażek, zdecydowanie zostawiając w tyle przeciwników. Forma e-sportowa nie była jednak jedynym elementem selekcji – zawodników oceniano także pod kątem analizy psychologicznej oraz historycznych dokonań.

“Błachu” został zaproszony na zgrupowanie selekcyjne dzięki grudniowej wygranej w ORLEN ePucharze Polski. Dla młodego gracza Betclic Apogee to jak dotąd najlepszy rok w karierze. – To dla mnie wielka duma. W końcu osiągnąłem cel, który postawiłem sobie przed startem sezonu. Jestem najlepszy w kraju i czuję, że to dopiero początek – powiedział po zakończonym zgrupowaniu.

Zawodnikiem rezerwowym reprezentacji Polski na eliminacje eEURO 2024 został Damian “Damie” Augustyniak, który podczas turnieju selekcyjnego osiągnął bilans 15 zwycięstw, dwóch remisów i siedmiu porażek. Kwalifikacje do elektronicznej odsłony Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech rozpoczną się w marcu. Turniej finałowy zaplanowano na lipiec, a pula nagród wyniesie 100 000 dolarów (z nagrodą główną w wysokości 30 000 dolarów).

 

Dodaj komentarz