Kasyno 24 czerwca 2022

Blackstone finalizuje przejęcie Crown Resorts

autor: Mateusz Mazur
Zarządzane przez Blackstone fundusze nieruchomościowe i private equity sfinalizowały przejęcie Crown Resorts.

Osiągnąć pełny potencjał

Transakcja obejmuje trzy luksusowe kurorty i kasyna w Melbourne, Perth i Sydney, będąc jednocześnie największą w historii Blackstone w regionie Azji i Pacyfiku.

– Jesteśmy podekscytowani, że możemy zostać nowym właścicielem Crown Resorts i wnieść nasze doświadczenie w zakresie hotelarstwa. Chcemy pomóc firmie w osiągnięciu pełnego potencjału jako wiodącej marki turystycznej i rekreacyjnej – powiedział Alan Miyasaki, Head of Real Estate Acquisitions Asia.

– Po raz pierwszy zainwestowaliśmy w Crown dwa lata temu, widząc ogromny potencjał leżący u podstaw firmy. Teraz, z niecierpliwością oczekujemy współpracy z zespołami Crown. Pozwoli ona na wykorzystanie naszego doświadczenia w prowadzeniu marek hotelarskich na całym świecie tak, aby stworzyć coś wyjątkowego dla pracowników, lokalnych społeczności i gości – dodaje.

Nowa era

Firma będzie teraz współpracować z zespołem zarządzającym Crown oraz jego pracownikami, aby przekształcić wspomniane nieruchomości w światowej klasy miejsca rozrywki.

– W dniu dzisiejszym Crown dołącza do rodziny Blackstone. Jest to początek nowej ery dla tej wspaniałej firmy i jej 20 000 pracowników. W ostatnim czasie Crown przeszedł ogromną transformację i wiemy, że będąc własnością Blackstone, zrealizujemy naszą wizję zapewniania światowej klasy rozrywki oraz bezpiecznego i odpowiedzialnego środowiska gier – ocenia dyrektor generalny Crown Resorts, Steve McCann.