E-Sport 21 maja 2020

BLAST Rising: Czekają nas niezwykle wyrównane mecze półfinałowe

Mieszanka drużyn z różnych poziomów rankingu HLTV w turnieju BLAST Rising by Fantasyexpo przyniosła w ćwierćfinałach, jak zapewniali organizatorzy na początku, niemałą niespodziankę.

Z rozgrywek wyeliminowani zostali reprezentanci Heretics, którzy po fazie grupowej rozpatrywani byli jako faworyci do zwycięstwa całego turnieju. Francuzi przez dwa tygodnie rozgrywek nie przegrali ani jednej mapy, lecz w swoim pierwszym meczu w fazie pucharowej zostali pokonani przez ALTERNATE aTTaX co wyeliminowało ich z zawodów.

Półfinały zapowiadają się bardzo ciekawie. Już dziś o godzinie 17:00 w szranki staną pierwsze dwie drużyny – Endpoint oraz Nordavind. Obydwie ekipy prezentowały się do tej pory fenomenalnie, lecz tylko jedna z nich powalczy o puchar. W drugiej części drabinki spotkają się HAVU, które jest najwyżej notowanym zespołem w rankingu HLTV w tym turnieju oraz ALTERNATE aTTaX. Obydwa mecze zapowiadają się na wyrównaną walkę. Rozgrywane będą w systemie best of three.

Pierwsze spotkanie o godzinie 17:00. Pełny harmonogram dzisiejszych rozgrywek:

  • 17:00 – Endpoint vs Nordavind
  • 20:45 – Havu vs ALTERNATE aTTaX

Transmisja z BLAST Rising by Fantasyexpo dostępna jest w języku polskim na kanale ESPORT NOW, natomiast angielski stream można zobaczyć na BLASTtv.