Kasyno 2 czerwca 2020

Bułgaria otwiera kasyna

Bułgarski organ regulacyjny zdecydował, że kasyna na terenie całego kraju ponownie zostały otworzone od 1 czerwca. 

Kasyna w nowych realiach

Podobnie jak w Polsce, gdzie nasz rząd znacznie wcześniej zdecydował się ponownie otworzyć kasyna naziemne, bułgarskie placówki będą działały według specjalnego protokołu bezpieczeństwa.

Wśród nowych zasad obowiązujących po ponownym otwarciu (1 czerwca 2020 rok – przyp.red) występują takie wytyczne jak:

– Klienci na terenie kasyna mogą przebywać jedynie w maseczkach i rękawiczkach.

– Przed wejściem do kasyna mierzona będzie temperatura. Jeśli klient będzie miał podwyższą, nie wejdzie do lokalu.

– Obsługa musi pracować w strojach ochronnych.

Ponadto pracownicy kasyna będą monitorować, czy gracze zachowują bezpieczny od siebie odstęp, który wynosi co najmniej 1,5 metra. Dystans społeczny będzie musiał być także zachowany przy automatach do gier. Protokół mówi również o tym, że płyn dezynfekcyjny musi być ustawionych w najbardziej widocznych miejscach lokalu. Do dezynfekcji sprzętu, takiego jak automaty, zaleca się jednak używać mocniejszych środków odkażających.

Szczególne środki ostrożności dla personelu

Państwowa Komisja ds. Hazardu nakazuje szczególne środki ostrożności dla personelu kasyn w Bułgarii. Tym samym każdy pracownik powinien być wyposażony w maseczkę, rękawiczki, a także zachowywać dystans społeczny od innych osób z obsługi.

Pomieszczenia w kasynach mają być dobrze wentylowane przed sprzęt wysokiej jakości. Zaleca się tym samym, by pracownicy mieli ograniczony dostęp do takich pomieszczeń jak kuchnia, czy stołówka pracownicza. W tym wypadku kasyna powinny wprowadzić więcej dłuższych przerw dla pracowników. Organ regulacyjny zaznacza, że każde przedsiębiorstwo powinno wyznaczyć odpowiednią grupę, które będzie sprawdzała, czy wytyczne z protokołu bezpieczeństwa są przestrzegane.