Bukmacherka 18 lutego 2021

Bwin wycofuje się z rosyjskiego rynku

Bukmacher Bwin ogłosił wycofanie się z rynku rosyjskiego w związku ze zmianami regulacyjnymi.

Umowa z Parimatch

Operator będący własnością Entain ogłosił, że zawarł umowę z innym bukmacherem Parimatch, która umożliwi jego rosyjskim klientom przejście na Parimatch przy jednoczesnym zachowaniu środków na ich koncie.

Co ciekawe zmiany regulacyjne, które skłoniły Bwin do opuszczenia Rosji, koncentrują się wokół wzrostu składek, które muszą wnosić na wsparcie federacji sportowych. Przed wrześniem 2020 roku operatorzy musieli co kwartał przekazywać 5% swoich dochodów z wydarzeń w Rosji na sport – przy kwocie nieprzekraczającej 15 mln rubli (ok. 205 tys. USD). Jednak od września do wpłat liczą się również wydarzenia międzynarodowe, a Ministerstwo Finansów podało, że chce podwoić kwotę, którą bukmacherzy muszą wpłacać na wsparcie rosyjskiego sportu.

Nie tylko Bwin opuszcza Rosję

Bwin nie jest jedynym operatorem, który zdecydował, że nie warto pozostać na rynku rosyjskim – zaledwie kilka miesięcy temu VulkanBet również ogłosił, że rezygnuje. Przeiwduje się, iż w najbliższym czasie kolejni operatorzy zdecydują się na opuszczenie rosyjskiego rynku.

Oczywiście, podobnie jak w przypadku wszystkich działań regulacyjnych dotyczących hazardu online, istnieje realna możliwość, że posunięcie rosyjskiego przekieruje więcej graczy na czarny rynek, a tym samym spowoduje, że federacje sportowe otrzymają mniej niż przed wrześniem 2020 roku.