Ogolna 23 lutego 2023

Były dyrektor generalny Deezer ogłoszony prezesem zarządu Superbet

autor: Mateusz Mazur
Grupa Superbet zatrudniła Hansa-Holgera Albrechta, byłego dyrektora generalnego Deezer SA, jako nowego prezesa zarządu. Wspierana przez Blackstone Inc. firma prowadzi aktualnie przygotowania do złożenia pierwszej oferty publicznej (IPO).

Hans-Holger Albrecht nowym prezesem zarządu Superbet

W swoim oświadczeniu dla Bloomberga grupa poinformowała, że 28 lutego Albrecht zastąpi na stanowisku założyciela Superbet, Sachę Dragica, który zachowa swoje miejsce w zarządzie.

Ruch ten jest niezwykle istotny w obliczu faktu, że Superbet planuje rozszerzenie swojej ekspansji poza dotychczasowe rynki Rumunii, Belgii i Polski, na których firma była obecna.

– Jego dogłębna wiedza finansowa i doświadczenie w zarządzaniu będą bardzo przydatne dla całej grupy i naszych ambicji, aby stać się spółką giełdową – powiedział Sacha Dragic w oświadczeniu.

Przygotowania do wejścia na rynek akcji

Superbet, który otrzymał inwestycję w wysokości 175 milionów euro (187 milionów dolarów) od Blackstone w 2019 roku, działa w 10 krajach europejskich. W zeszłym roku grupa odnotowała ponad 1 miliard euro przychodu i 200 milionów euro zysku.

W 2022 r. na europejskim rynku IPO nie działo się zbyt wiele, ponieważ rosnące stopy procentowe i podwyższona inflacja odstraszały inwestorów. Obserwowalne na rynkach akcji wzrosty skłoniły teraz niektóre spółki do wstępnego sprawdzenia popytu na nowe akcje.

Wejście na giełdę rozważa również chociażby włoska firma hazardowa Lottomatica, o czym w ubiegłym tygodniu poinformował Reuters. Informacja ta wydaje się o tyle wiarygodna, że firma już wcześniej informowała, że rozważa debiut giełdowy. Według aktualnych informacji miałby on nastąpić w kwietniu tego roku.

Dodaj komentarz