Ogolna 10 stycznia 2023

Carnegie Investment Bank wspomoże Catena Media w sprzedaży aktywów

autor: Mateusz Mazur
Catena Media Plc powiadomiła inwestorów, że zatrudniła Carnegie Investment Bank jako doradcę finansowego. Celem tego ruchu jest wsparcie trwającej transformacji biznesowej Cateny, która koncentruje się na możliwościach rozwoju w USA.

Przegląd opcji strategicznych

Carnegie Investment Bank został upoważniony do przeglądu opcji strategicznych, ze względu na fakt, że Catena nadal prowadzi rozmowy ze „stronami trzecimi”, które wykazały zainteresowanie nabyciem niektórych aktywów. Przypomnijmy, że rok 2022 Catena zakończyła sprzedażą swojej flagowej marki AskGamblers.com na rzecz Gaming Innovation Group (GiG). Oprócz AskGamblers.com GIG nabyła również od Cateny strony Johnslots.com i Newcasinos.com, a także kilka mniejszych domen.

Wpływy z transakcji zostały zarezerwowane na wsparcie szybko rozwijających się planów rozwoju giganta branży afiliacyjnej w Stanach Zjednoczonych. Na terenie USA Catena współpracuje obecnie z LegalSportsReport.com; TheLines.com; Lineups.com; GamingToday.com; PlayNY.com i NYSportsDay.com.

Brak wiążących ofert

Catena potwierdziła, że, choć ​​„strony trzecie” cały czas wykazują zainteresowanie pozostałymi aktywami grupy, to firma działająca w branży afiliacyjnej nadal nie otrzymała jednak jeszcze wiążących ofert bezpośredniego nabycia jej europejskiego portfela, ani indywidualnych ofert dotyczących pojedynczych aktywów.

22 lutego 2023 roku Catena opublikuje swoje wyniki za cały 2022 rok. Kierownictwo grupy przedstawi także wówczas dalsze aktualne informacje na temat postępu ekspansji w USA i działań na terenie Europy.

Dodaj komentarz