Ogolna 20 lipca 2020

Catena Media przewiduje rekordowe zyski

Catena Media pomimo kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa spodziewa się, że osiągnie rekordowe przychody i zyski w drugim kwartale 2020 roku. 

Rekordowy kwartał

Catena Media podała informację, że przychody za trzy miesiące do 30 czerwca prawdopodobnie wyniosą 27,7 mln EUR. Oznaczałoby to wzrost o 17% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, a tym samym ustanowiło nowy kwartalny rekord przychodów firmy.

Według Cateny, głównym powodem prognozowanego wzrostu są dobre wyniki segmentu kasyn, z marką AskGamblers, które osiągają najwyższe przychody w historii.

Catena odnotowała również rekordowy kwartał dla swojej działalności w USA, ponieważ wszystkie kasyna naziemne w kraju były zamknięte przez większość drugiego kwartału, a zakłady sportowe prawie nie istniały, wpłynęło to na rekordowe tempo rozwoju kasyn online.

Kryzys w segmencie zakładów sportowych

Catena odnotowała trudności w segmencie zakładów sportowych ze względu na fakt, że prawie wszystkie główne wydarzenia sportowe na całym świecie zostały odwołane lub przełożone z powodu pandemii. Choć trzeba zaznaczyć, że niektóre ligi piłkarskie powróciły do gry pod koniec drugiego kwartału.

Firma stwierdziła również, że aktualizacja Google (początek maja – przyp.red) dotycząca algorytmów wyszukiwania  miała negatywny wpływ na ruch w przypadku niektórych marek, ale inne, takie jak amerykańskie filie Catena odnotowały wzrost.

Wzrost zysków

Jeśli chodzi o zyski za kwartał, Catena potwierdza, że przed odsetkami, podatkami i amortyzacją mają wynieść od 14,5 mln do 14,8 mln euro, z których każdy byłby rekordowym kwartalnym wynikiem i co najmniej wzrostem o 52 %  – porównując do roku poprzedniego.

Catena przypisała ten oczekiwany wzrost przede wszystkim bardzo dobrym wynikom w segmencie kasyn, a także wyższym marżom, ciągłej kontroli kosztów i niższym kosztom w związku z odwołaniem większości wydarzeń sportowych w drugim kwartale 2020 roku.

Biorąc pod uwagę nadzwyczajne okoliczności globalne, drugi kwartał był dla nas bardzo wymagającym okresem czasu. Tym bardziej cieszymy się, że osiągnęliśmy tak dobre wyniki finansowe. Drugi kwartał będzie rekordowym w historii firmy z czego jesteśmy bardzo dumni – powiedział Per Hellberg, dyrektor generalny Catena.

Jak na razie mowa jednak tylko o prognozach. Catena Media pełne sprawozdanie finansowe za drugi kwartał 2020 roku opublikuje 19 sierpnia.

Dodaj komentarz