Ogolna 23 maja 2022

Catena Media rozważa sprzedaż AskGamblers

autor: Mateusz Mazur
Catena Media poważnie rozważa sprzedaż niektórych swoich aktywów, w tym marki AskGamblers. Spółka rozpoczęła przegląd strategiczny, w trakcie którego przemyśli przyszłość niektórych oddziałów. 

Przegląd strategiczny

Decyzja o zainicjowaniu przeglądu organizacyjnego wynika z dostrzeżenia “strategicznego interesu stron trzecich w nabyciu określonych aktywów”. Dotyczy to aktywów w dziale handlu finansowego, flagowej marki AskGamblers, a także kilku innych działów.

Catena zamierza przyjrzeć się zaletom wynikającym z potencjalnej sprzedaży określonych aktywów lub innego rodzaju transakcji strukturalnej:– Catena Media rozpoczęła przegląd strategiczny, który będzie szeroki i przyjrzy się wszystkim aktywom grupy, a także dostępnym alternatywom, tak aby zapewnić optymalny wynik – informuje spółka.

Rekordowe przychody

Nie zapadła jeszcze jednak żadna ostateczna decyzja i po przeprowadzeniu przeglądu może się okazać, że Catena nie zdecyduje się na przeprowadzenie jakiejkolwiek transakcji.

Wartym zauważenia jest, że spółka decyduje się rozważyć sprzedaż swoich aktywów wkrótce po odnotowaniu rekordowych przychodów. W I kwartale 2022 roku wyniosły one 45.2 mln euro.

Dodaj komentarz