Ogolna 11 sierpnia 2022

Catena szykuje się do zwolnień pracowników w kilku krajach

Catena Media rozszerzyła swój przegląd strategiczny, który obejmie całą europejską działalność w zakresie zakładów i kasyn online. Firma poinformowała o rozpoczęciu procesu konsultacji w sprawie zwolnień w Wielkiej Brytanii i na Malcie.

Catena zainicjowała w maju przegląd niektórych segmentów, w tym swojej flagowej marki AskGamblers. Ponadto przyjrzała się także segmentowi obrotu finansowego, w którym sprawdzała potencjalne korzyści ze sprzedaży oddziałów. Teraz jednak ogłasza, że przegląd obejmie wszystkie pozostałe europejskie aktywa hazardowe.

Firmy te stanęły w obliczu wyzwań w ostatnich latach. Głównie związanych z regulacjami na takich rynkach, jak: Wielka Brytania, Holandia, Niemcy i Szwecja. Warto dodać, że trzy ostatnie wdrożyły plany uregulowania kasyn online w całym kraju w ostatnich latach.

Rozpoczęte konsultacje

W ramach przeglądu firma rozpoczęła już proces konsultacji dotyczący zwolnień w Wielkiej Brytanii i na Malce. Jednocześnie działania podjęte po przeglądzie mają przynieść oszczędności rzędu 5 milionów euro rocznie. Catena oczekuje, że we wrześniu przedstawi aktualizacje swoich wyników.

Rozszerzony przegląd strategiczny ma na celu określenie wydajności europejskich operacji Catena Media i zwiększenie koncentracji grupy na możliwościach wyższych marż w regionie – czytamy w komunikacie. Jednocześnie firma podkreśliła, że jej zamiarem jest uwolnienie zasobów, aby wykorzystać możliwości wzrostu w szybko rozwijających się rynkach. Głównie mowa o Ameryce Północnej, a także poszczególnych regionach Azji, Pacyfiku oraz Ameryki Łacińskiej, tworząc w ten sposób maksymalną wartość dla firmy i jej akcjonariuszy w przyszłości.

Dodaj komentarz