E-Sport 18 sierpnia 2017

Cesys Motorbike Simulator

autor: W.B.
Spółka Cesys zaprezentowała całkiem nowa koncepcję symulatora jazdy na motocyklu wyścigowym opartą na realnym ścigaczu i goglach VR zamontowanych w motocyklowym kasku.

Jak zapowiada firma, symulator ten zapewnia niesamowite doznania, pełne zanurzenie w wirtualny świat wyścigu połączone z kierowaniem realnym motocyklowym ścigaczem.
Motocykl zamontowany jest na interaktywnej ruchomej platformie o kilku stopniach swobody dającej graczowi wrażenie realnej jazdy po torze wyścigowym.
Urządzenie zajmuje powierzchnię 2,2 na 1,55 metra i waży 950 kg. Czas przejażdżki to od 4 do 8 minut. Możemy operować dwoma takimi zestawami co pozwala na obsłużenie maksymalnie 16 gości na godzinę.
Niestety Motorbike Simulator jest dość prądożerny bo pobiera 4kW z trójfazowej sieci zasilającej.
Na załączonych zdjęciach można zobaczyć motocykl Yamachy, ale firma zapewnia, że nie ma problemu z motocyklami innych marek.
W symulatorze działają wszystkie funkcje dostępne z kierownicy zwykłego motocykla, co niewątpliwie wyróżnia go na tle innych tego typu konstrukcji. Dodatkowo motocyklowy kask z goglami VR zapewnia szybki przepływ graczy, których nie trzeba specjalnie ubierać i szkolić w jego użytkowaniu.

 

Dodaj komentarz