Loterie 6 marca 2020

Chińska branża hazardowa odnotowała spadki z powodu m.in. koronawirusa

W styczniu chińskie Ministerstwo Finansów odnotowało znaczny spadek sprzedaży w wielu branżach produkcyjnych. W segmencie hazardowym tylko w styczniu względem do roku poprzedniego sprzedaż spadła o 43,3%. 

Całkowita sprzedaż loterii w styczniu wyniosła 27,2 mld CNY, co po przeliczeniu oscyluje w okolicach około 3,92 miliarda dolarów. W porównaniu do roku poprzedniego spadek jest ogromny, ponieważ w styczniu poprzedniego roku sprzedać wynosiła 47,96 mld CNY.

Do tej pory najpopularniejszą formą gier loteryjnych wśród Chińczyków były zakłady sportowe. Ich spadek wyniósł aż 46,4% względem do roku poprzedniego w styczniu. Oczywiście sprzedaż innych loterii także znacznie spadła. Co ciekawe regres odnotowały również gry cyfrowe, gdzie sprzedaż spadła o 39,9%. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w segmencie quizów i gier tego typu, ponieważ tam odnotowano spadek 0 58,5%.

Ministerstwo Finansów odnotowało spadek sprzedaży w niektórych największych prowincjach kraju, w tym w Jiangsu, Guangdong, Shandong, Zhejiang i Henan. W ocenie ekspertów sprzedaż spadła z kilku powodów. Jednym z nich są obchody chińskiego Nowego Roku. Innymi rozprzestrzenianie się koronawirusa, a także zmiany regulaminowe w przypadku niektórych gier. Ministerstwo Finansów zauważyło również, że w poprzednim roku w styczniu rozgrywany był Puchar Azji, co wpłynęło na lepsze wyniki firm bukmacherskich.