Ogolna 29 grudnia 2022

Chiński rząd rezygnuje z covidowych restrykcji. Makau może odetchnąć z ulgą?

autor: Mateusz Mazur
8 stycznia 2023 roku chiński rząd zniesie obowiązek odbywania kwarantanny przez podróżnych zza granicy. Oznacza to, że również ​​hazardowa prowincja Makau nie będzie już podlegać surowym ograniczeniom dotyczących wjazdu.

Makau może odetchnąć

Decyzja ta oznacza koniec restrykcyjnej chińskiej polityki związanej z pandemią COVID-19. Lokalni operatorzy mogą odetchnąć z ulgą, bowiem miała ona katastrofalny wpływ na działalność hazardową Makau i spowodowała, że ​​tłumy graczy zaczęły gromadzić się w innych miejscach, takich jak Filipiny i Singapur.

Ograniczenia, którymi objęte zostało Makau sprawiły, że tamtejsi operatorzy kasyn musieli borykać się ze sporymi stratami. W listopadzie Makau odnotowało przychody brutto z gier (GGR) w wysokości 2,99 mld MOP (370 mln dolarów), co oznacza spadek o 56% w porównaniu z 2021 r.

Wyczekiwane zmiany

Z drugiej strony, w ostatnich miesiącach wszystkich sześciu obecnych koncesjonariuszy Makau zdecydowało się przedłużyć swoje licencje na kolejne 10 lat, wykazując tym samym dużą wiarę w przyszłość tamtejszego biznesu. Teraz wydaje się, że ta wiara jak najbardziej się opłaciła. Chiński rząd zdecydował się bowiem niemal całkowicie złagodzić restrykcje dotyczące wjazdu na terytorium prowincji.

Chiny zdecydowały o przeklasyfikowaniu COVID-19 na chorobę zakaźną klasy B. W związku z tym limit lotów do kraju zostanie zniesiony, a jedynym ograniczeniem dla osób przylatujących będą obowiązkowe testy PCR. Wpływ na decyzję władz mógł mieć coraz większy sprzeciw obywateli wobec środków wprowadzonych przez rząd.

tagi:Makau

Dodaj komentarz